سه شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۰:۰۹Jun 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس»

چند ثانیه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۶:۰۸    
غضنفرآبادی، رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با مهر: کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب را اصلاح و گزارش خود را جهت بررسی مجدد به شورای نگهبان ارسال کرد./
حیات   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۷:۱۶   + ۴۶ سایت دیگر  
هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را تعیین تکلیف کرد. به گزارش گروه سیاسی حیات ، هیات عالی نظارت به ریاست محمدباقر ذوالقدر دبیر هیات عالی نظارت و با حضور اکثریت اعضا، نمایندگان تام الاختیار سران قوا، وزیر کشور ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۱:۲۱    
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه برخورد نظام با فساد برخورد سیستماتیک است، گفت: اعلام فساد و برخورد با مفسد نشان سلامت کشور است.
عصر خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۵:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
، بنابر آنچه فارس نوشته است، حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پاسخ به این سوال که آقای قالیباف با چه تعداد رأی رئیس مجلس می شود، گفت: فکر می کنم با توجه به جمیع جهات احتمالاً اگر اتفاق خاصی پیش نیایید با حدود 160- 170 آقای قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی شود. ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۰۸:۵۰    
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اهمیت سفر های استانی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای گفت: در این سفر ها پاسخگویی نسبت به افکار عمومی افزایش می یابد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۶:۰۱    
ایلنا نوشت: حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درخصوص ایرادات مجدد شورای نگهبان نسبت به لایحه حجاب و عفاف گفت: ایرادی که شورای نگهبان وارد دانسته این است که ممکن است در برخی دستگاه ها یا محیط ها و فضاها این سامانه ای که در لایحه مصوب شده وجود نداشته باشد یا کار نکند، [...]
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۹:۴۶   + ۵۳ سایت دیگر  
رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس جزییات آخرین ایرادات شورای نگهبان نسبت به لایحه حجاب و عفاف را تشریح کرد و گفت: عمده کار اعم از شناسایی و معرفی بی حجاب ها براساس ساما نه است، یعنی شناسایی و اعمال جریمه از طریق دوربین انجام می شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا-دبیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح ها و لوایح معطل مانده مجلس نسبت به دوره قبل افزایش داشته است، گفت: حدود 1250 طرح و لایحه در سامانه مجلس بارگذاری شده اما خروجی آن تصویب حدود 120 مصوبه یا 10 درصد طرح ها و لوایح بوده است.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: برگزاری دادگاه محاکمه اعضای گروهک تروریستی منافقین اقدام درست و قانونی برای احقاق حقوق شهدای ترور و خانواده های آنان است.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
بررسی طرح فهرست تصویب نامه های قانونی معتبر دوره فترت در دستور کار هفته آینده کمیسیون قضایی مجلس قرار دارد. به گزارش تیتربرتر به نقل از خانه ملت؛ دستور کار هفته آینده کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی به شرح زیر اعلام شد : شنبه : ...
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری جماران: چند روزی تا دور دوم انتخابات مجلس دوازدهم راهی نمانده است. باید منتظر ماند ترکیب مجلس آینده چطور رقم خواهد خورد. در این باره مهدی باقری نماینده مردم زنجان و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به خبرنگار جماران گفت ...
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۰۹:۰۷   + ۴۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار 24 ساعت گذشته را با هم مرور می کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید. بی حجابی برای بار سوم به پروسه قضایی کشیده می شود ...
تیتر ۱   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۸:۵۲   + ۲۷ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از برخورد قضائی با اصرار بر بی حجابی خبر داد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۶:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی زیرنویسدرباره نحوه برخورد با افراد بی حجاب طبق لایحه عفاف و حجاب گفت ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
سید کاظم دلخوش اباتری عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی زیرنویسدرباره مصوبه مجلس درخصوص اصلاح قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۱۵:۲۲    
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: مشارکت و حضور آگاهانه مردم در انتخابات به اقتدار نظام کمک می کند و در تقویت اتحاد و انسجام ملی اثرگذار است.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۹:۲۶    
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه هم افزایی و نشست رئیس قوه قضاییه با نمایندگان مجلس و منتخبان دور دوازدهم می تواند به تدوین لوایح قانون گذاری و قضایی کمک کند گفت: این همکاری باعث تسریع در تصویب قوانین لازم می شود.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه اجرایی شدن سند جدید تحول و تعالی قوه قضاییه نیازمند تجهیزات و امکانات مالی است که باید رقم بخورد گفت: بخشی از کار نیازمند عزم و همت جدی دستگاه قضاست و بخشی دیگر مستلزم قانون گذاری هایی است که اتفاق می افتد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۶:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پاسخ به این پرسش که چرا طرح نور در صحن مجلس مطرح نشد، گفت: نیازی نبود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورایب اسلامی با طرح چندپرسش درباره اولویت های برزمین مانده مرکز پژوهش های مجلس، گفت: مرکز پژوهش ها در کنار بررسی وضعیت عملکرد نهادهای مختلف کشور، نیم نگاهی هم به وضعیت مدیریتی و اداره مجلس داشته باشد و با نگاه انتقادی به این وضعیت بنگرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۷:۲۷    
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: ایران اسلامی خیلی وقت بود که بردروغگو بودن آمریکا تاکید می کرد ودر حال حاضر برای همه ثابت شد که آنها در بحث حقوق بشر، عدالت اجتماعی و اهمیت به دانشجو و علم و آگاهی و آزادی بیان دروغ می گویند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۵:۳۱    
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی باید مشکل تسهیلات ساخت مسکن را ساماندهی کند، گفت: اگر به مردم زمین و تسهیلات داده شود با همان سرمایه اندک خودشان پای کار می آیند و شروع به ساخت و ساز می کنند.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
موسی غضنفرآبادی، رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پاسخ به اینکه لایحه حجاب و عفاف در چه مرحله ای قرار دارد، گفت: یک سری ابهاماتی که شورای نگهبان گرفته است را برطرف کرده ایم. انشاالله به رای کمیسیون می گذاریم و به شورا می فرستیم. ...
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
تجهیز البسه و خودروهای پلیس به دوربین در قانون برنامه هفتم پیش بینی و تصویب شده است. در همین راستا، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعلام کرد: دولت اعتبار لازم را در ردیف تجهیزات و فن آوری فراجا پیش بینی کرده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۱:۱۶    
تجهیز البسه و خودروهای پلیس به دوربین در قانون برنامه هفتم پیش بینی و تصویب شده است. در همین راستا، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعلام کرد: دولت اعتبار لازم را در ردیف تجهیزات و فن آوری فراجا پیش بینی کرده است./ صدا و سیما
جهان نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: طرح نوری که در فراجا در حال اجرا است طرح مناسبی است و از آن حمایت می کنیم.
پایگاه خبری 361   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: اولویت مجلس آینده و حتی همین مجلس فعلی باید این باشد که برای مسائل معیشتی مردم تدبیری بی اندیشند.
میزان   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۸:۵۵    
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه از ویژگی های سند جدید تحول قضایی شناسایی و حذف ساختار های فسادزا در بخش های مختلف است، گفت: اجرای درست این سند می تواتد دغدغه های رئیس دستگاه قضا و مردم در حوزه فساد را برطرف کند.
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۳:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 28 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح ماده 104 قانون مجازات اسلامی با کلیات این طرح با 161 رأی موافق، 4 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۳:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه روز دوشنبه 27 فروردین 1403 صحن مجلس در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره لایحه تجارت (ایرادات شورای نگهبان)، با اصلاح مواد 817 تا 1150 این لایحه موافقت کردند. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۶:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی حمله نظامی ایران علیه اسرائیل را خواست ملت عنوان کرد و گفت: اقدام شب گذشته جمهوری اسلامی ایران از لحاظ قواعد بین المللی مطابق قوانین حقوق بین المللی برای دفاع از خود است.
میزان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس اول کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوه قضاییه در پرونده بابک زنجانی بدون هیچ فضای حاشیه ای توانست کاری که به ظاهرا نشدنی بود را عملیاتی کند گفت: این اقدامات در مبارزه با فساد نشان داد که در دستگاه قضا راه گریز و دورزدن قانون وجود ندارد.
افکار نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۲۳:۵۱    
متن کامل لایحه حجاب و عفاف، کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۴:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: نسبت به موضوعاتی مانند نقاط حادثه خیز و کیفیت خودروها کم توجهی شده و افزایش نجومی جریمه های رانندگی غیرمنطقی و نرخ جریمه ها برای اجرا باید مصوب شود.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۰:۰۴   + ۴۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس جزئیات آخرین ایرادات و ابهامات شورای نگهبان نسبت به لایحه حجاب و عفاف را تشریح کرد و از انجام آخرین اصلاحات در هفته آتی خبر داد.
تیتر ۱   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۹:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزایش نرخ جریمه های رانندگی را خلاف قانون دانست.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۹:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از ارسال لایحه عفاف و حجاب به شورای نگهبان تا هفته آتی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۴:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم پرهیز از طرح مسائل اختلاف انگیز و همچنین ضرورت مراقبت در خصوص عدم تبدیل اختلاف سلیقه ها به چالش میان دولت و مجلس گفت: برگزاری جلسات مشترک میان دولت و مجلس به مناسبت ماه مبارک رمضان موجب ایجاد صمیمیت و برادری می شود.
پایگاه خبری 361   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه ایرادات مطرح شده بیشتر مربوط به فرق بین تخلف و جرم است، گفت: البته ایرادات به درستی گرفته شده و ان شالله اصلاح خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۲۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: برآیند عملکرد دولت در حوزه تحول و پیشرفت اقتصادی در پیشبرد موضوعاتی از قبیل کنترل و کاهش تورم، خودکفایی در تامین کالاهای اساسی، توسعه سرمایه گذاری در طرح های کلان و ملی در راستای مردمی سازی یارانه ها و حذف رانت موفق بوده است.
دولت بهار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۶:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: باید به این سوال پاسخ داده شود که اگر ارز نداریم، چگونه ارزپاشی صورت می گیرد و اگر ارز داریم چرا وضعیت قیمت ها اینگونه است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۶:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب در جلسه این کمیسیون با حضور نمایندگانی از شورای نگهبان خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۵:۲۱   + ۳۷ سایت دیگر  
کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ایرادات شورای نگهبان به لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را در جلسات این هفته خود برررسی می کند.
میزان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۰۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه سند تحول قضایی نیازمند بازنگری است اظهار کرد: ابزار های قضاوت از جمله کارشناسی بسیار حائز اهمیت است و باید تجدیدنظر جدی در این مباحث صورت بگیرد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۰:۱۷    
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: با پیگیری های انجام شده و ظرافتی که در کار صورت گرفت اموالی که بابک زنجانی برده بود به کشور بازگردانده شد و این مهمترین دستاورد دستگاه قضا در این پرونده بود.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۰۰:۴۷    
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به زعم خود با این کار ملت ایران را تهدید کرده تا در راهپیمایی روز قدس حضور کمرنگی داشته باشند، گفت: جبهه مقاومت پاسخ لازم را که همان نابودی رژیم صهیونیستی است، به موقع خواهد داد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه ویکرد قوه قضاییه در مبارزه با فساد روشن و غیرقابل انکار است گفت: شناسایی و دستگیری دانه درشت ها حکایت از آن دارد که قوه قضاییه در برخورد با کسانی که قصد ایجاد اخلال در نظام اقتصادی کشور را دارند تعارف ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: بیشتر اصلاحات انجام شده در قانون مهریه در زمینه حبس زدایی است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۲۳:۰۷   + ۲۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی،از آخرین وضعیت بررسی لایحه عفاف و حجاب اطلاع داد.