یکشنبه ۰۳ بهمنساعت ۱۶:۱۱Jan 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس»

نایب رئیس کمیسیون حقوقی مجلس در مخالفت با طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی گفت: در این طرح، پیش بینی نشده که اگر فردی به دروغ خود را مولد عنوان می کند آیا می توانیم آن را پیگرد قضایی کنیم یا نه؟
شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۰۹:۲۵    
اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هفته آینده نشست با معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه را به عنوان دستور کار دنبال می کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۵:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گغت: حقوق کارگران و کارمندان و عموما اقشار کم درآمد جامعه متناسب با رشد افسارگسیخته اجاره بها مسکن در سال های اخیر افزایش پیدا نکرده و هم اکنون بخش عمده ای از درآمد یک خانوار صرف پرداخت اجاره بها مسکن می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۰:۳۱    
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی به فراگیر بودن فرهنگ دلالی در زنجان اشاره کرد و گفت: این فرهنگ در همه حوزه ها از جمله زمین، واحدهای مسکونی، کشاورزی، باغ شهر و متاسفانه زمین های شهرک های صنعتی رواج دارد ...
میزان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسن نوروزی در گفت وگو با میزان، با تاکید بر این نکته که باید ارز 4200 تومانی در فرآیند اقتصادی کشور اصلاح شود، گفت: البته در همین راستا اعضای کمیسیون تلفیق به کلیات بودجه 1401 رأی دادند تا این هدف محقق شود. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۷:۲۹    
نشست کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه 21 دی ماه برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خواهان اصلاح مواردی در قانون انتخابات شوارها در راستای بهبود نظارت مجلس بر این انتخابات شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۰:۲۵    
جمع بندی پیشنهادات و مصوبات کمیسیون در مورد لایحه بودجه سال 1401 کل کشور در دستور کار این هفته کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۱۳:۰۷    
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: هرچقدر تسهیل گری در راستای حذف ویزا صورت گیرد و سیاست رفع روادید را در این راستا طی کنیم در تسهیل شدن حضور توریسم مذهبی موثر خواهد بود.
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۰:۲۶    
حجت الاسلام مهدی باقری، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار دارند دولت رفتار غیورانه در برابر حذف نام و عکس سردار سلیمانی در پلتفرم های خارجی نشان دهد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نشست کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی سه شنبه 7 دی ماه برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۰۸:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: از 26 میلیون نفر از مردم که توان انجام کار مداوم را دارند از جمله جوانان تحصیلکرده و جویای کار، آبرومند و پایدار، متاسفانه حدود 2.5 میلیون نفر از آن ها بیکار مطلق هستند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۸:۰۰    
نشست کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی یکشنبه 5 دی ماه برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
بررسی پیشنهادات نمایندگان در مورد تبصره ها و بندهای ارجاعی لایحه بودجه 1401 هفته جاری از سوی اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی به عنوان دستور کار دنبال می شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ - ۱۷:۴۵   + ۲۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: حسن نوروزی، نماینده رباط کریم و نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس جلوی چشم ده ها نفر در یک جلسه رسمی با منصوری استاندار تهران جهت گماردن آشنای خود بعنوان فرماندار رباط کریم جدل می کند!
سلام نو / تازه نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ - ۱۵:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
جلوی چشم ده ها نفر در یک جلسه رسمی، حسن نوروزی نماینده رباط کریم و نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با منصوری استاندار تهران جهت گماردن آشنای خود بعنوان فرماندار رباط کریم جدل می کند!
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۰۷:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حاکمان برخی از کشورهای منطقه که به دنبال عادی سازی روابط با اسرائیل هستند باید بدانند که این رژیم شمشیر مرگ بار آمریکا در منطقه است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در اجلاسیه کنوانسیون مبارزه با فساد بر تاثیر تحریم های ظالمانه بر عدم استرداد اموال به غارت رفته ایران تاکید شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۱:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه دولت در ساخت خانه های طرح نهضت ملی مسکن و تحقق ساخت 4 میلیون واحد مسکونی طی چهار سال چابکتر عمل کند، گفت: وزارت راه و شهرسازی باید مشکلاتی که در پروژه مسکن مهر باقی مانده را هر چه سریع تر برطرف کند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۱۲:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - عباس مسجدی، رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور روز گذشته به منظور ارائه گزارش و بیان مشکلات و تنگنا های سازمان، با اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۱۷:۵۱    
نشست کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی عصر امروز سه شنبه 23 آذر 1400 برگزار شد.
راه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۱۶:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش راه ملت به نقل از خبرگزاری خانه ملت، اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در نشست امروز این کمیسیون انتخاب شدند که بر این اساس سیدمحمد موحد نماینده مردم کهگیلویه، بهمنی، چرام و لنده ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۱۱:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آیین نامه مجلس از رد کلیات طرح تغییر نحوه تعیین ترکیب کمیسیون حقوقی و قضایی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۰۸:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سیزدهم نسبت به حل مشکلات قشر متوسط و مستضعف بسیار دغدغه مند است و بر همین اساس بودجه 1401 را تدوین کرده است.
عصر کاسپین   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون دولت مکلف شد در لوایح بودجه سنواتی ردیف خاصی برای اجرای تکالیف مربوط به هزینه های اخراج، نگهداری در اردوگاه و بازگرداندن اتباع بیگانه موضوع قانون مبارزه با قاچاق انسان پیش بینی کند. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۲:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در مورد طرح حمایت از مالکیت صنعتی، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس در دستور کار قرار گرفت و نمایندگان با مواد 130 تا 152 این طرح موافقت و آن را به تصویب رساندند. بر اساس ماده 130 این طرح هرگونه اقدام [...]
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۰۰:۱۵    
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح حمایت از افشا کننده فساد روی میز این کمیسیون قرار دارد، گفت: بر اساس این طرح از افشا کننده فساد حمایت خواهد شد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۷:۳۱   + ۴۹ سایت دیگر  
عصر ایران: رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به حمله موتور سواران ناشناس به گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی گفت: قانون باید از هرکسی که در جمهوری اسلامی ایران زندگی می کند حمایت کند؛ تفاوتی نمی کند چه کسی است، مسلمان است یا غیر مسلمان، انقلابی است یا ضدانقلاب است. ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۳:۴۱   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: سال هاست که مردم و مسئولان از عملکرد خودروسازان ناراضی می باشند و اشکالات فراوانی در این حوزه وجود دارد ...
راک نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۲۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش راک نیوز حجت الاسلام سیدمحمد موحد، نایب رئیس اول کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با حضور در پردیس سینمایی چارسو به تماشای مستند سرباز شماره سفر (محمد سلیمی راد) نشست ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: توافق بین المللی باید استحکام داشته باشد و اینقدر ساده لوحانه نباشد که هر کسی هر زمان خواست بتواند از آن خارج شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۹ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
بررسی لایحه مبارزه با قاچاق انسان و اعضای بدن و مجازات عبور دهندگان غیرمجاز افراد از مرزهای کشور و لایحه تجارت در کمیته حقوق خصوصی هفته آینده در دستور کار کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه در جلسه اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی که به منظور بررسی طرح تعیین فوق العاده خاص کارکنان قوه قضاییه تشکیل شده بود، حضور پیدا کرد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۹:۰۵    
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح رصد اموال و سفرهای خارجی و معاملات مسئولین روی میز کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس قرار دارد، گفت: تا کنون چهار ماده این طرح مصوب شده است.
اقتصاد آنلاین / نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۲۳:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون هر شخصی که مرتکب جعل گذرنامه یا اسناد در حکم گذرنامه و یا مجوز اقامت شود و یا با علم به مجهول بودن از آنها استفاده کند به حبس درجه 5، جزای نقدی و محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم می شود.
راک نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش راک نیوز؛حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موحد نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه،بهمئی چرام و لنده و نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی شانزدهم آذر ماه روز دانشجو را تبریک گفت.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره تصمیم مجلس برای برگزاری نشست های نظارتی، گفت: نشست های نظارتی جهت بررسی سوال از وزرا، پیگیری اجرای قوانین و مسائل و مشکلات مردم به صورت مستمر برگزار خواهد شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۶:۱۵    
اعضای کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس هفته جاری به بررسی برخی از طرح ها پیرامون اصلاح موادی از این قانون پرداخته و پیرامون ساختار تشکیلات مجلس گفتگو می کنند.
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۲:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
رویداد 24: نماینده بم در مجلس گفت: به جز نیرو های امنیتی، فرد یا افرادی که می بینند خطر و خسارتی در حال وقوع است یا رخ داده، می توانند وارد عمل شوند که این روند، هم مجوز شرعی دارد و هم قانونی. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۱:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی که تحریم ها و فشارهای بین المللی باعث ایجاد مشکلات داخلی و اقتصادی شده است، همگرایی و هماهنگی دولت و مجلس می تواند در حل مشکلات و جلوگیری از بحران موثر باشد.
برترین ها / افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۱:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس درباره عملکرد دولت سیزدهم گفت: ظرف مدت کوتاهی که دولت سیزدهم روی کار آمده است، گشایش هایی در همه موضوعات ایجاد شد که این روند ادامه دارد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حسن نوروزی، نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یازدهم، با انتقاد از اطلاق عنوان کودک همسری به دختران 13 یا 14 ساله گفت: کودک همسری به موارد ازدواج بچه 9 سال یا 10 سال گفته می شود، اما دختر 13 ساله که دیگر کودک همسر نیست.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۸:۳۲    
نشست کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی سه شنبه 9 آذرماه با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۰:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: تنها راه نجات فلسطین، مقاومت در برابر همه فشارها و توطئه هاست و امیدواریم هر چه زودتر گشایش و آزادی برای مردم فلسطین ایجاد شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۲۳:۴۵    
حسن نوروزی، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس میگوید نگهداری حیوانات خانگی ممنوع است!
برترین ها / ناطقان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۹:۲۱   + ۲۱ سایت دیگر  
دیده بان ایران: مرکز آمار ایران در جدیدترین گزارش خود، تعداد ازدواج دختران 10 تا 14 ساله در بهار 1400 دارای 32 درصد رشد در قیاس با آمار مشابه خود در بهار سال گذشته اعلام و تاکید کرده است که این آمار فصلی دال بر 9753 ازدواج برای این بازه سنی از دختران با توجه به آمار های مشابه فصلی طی دو سال اخیر ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مجلس یازدهم به صورت پویا و پرتحرک در حال گام برداشتن برای حل مشکلات مردم است، اما در ادامه مسیر بعد نظارتی مجلس باید تقویت شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همگرایی دولت و مجلس یک ضرورت است، گفت: مجلس هر جا احساس کرد به وظیفه قانونی اش عمل می کند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۹:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: آقای یوسف نوری رزومه مؤثر در جبهه داشته و برای تحول در آموزش و پرورش برنامه دارد.