پنجشنبه ۰۳ فروردینساعت ۱۰:۱۱Mar 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تخریب کننده»

روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۱:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
در علوم مختلف، تعاریف متنوعی از خشونت ارایه شده؛ نزدیک ترین اصطلاح، واژه پرخاشگری است که مراد از آن رفتاری صدمه زننده و تخریب کننده است که از جانب فردی علیه فرد دیگر انجام می گیرد ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۲:۱۳    
اخیرا تیم ثریا در برنامه ای اختصاصی درباره تورم و نرخ ارز بسیاری از حرف های تکراری و تخریب کننده اقتصاد را در قالب الفاظی زیبا به نمایش درآورد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۱:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
محققان الگوریتمی برای پیش بینی بیماری پارکینسون از نمونه های گفتاری کوتاه ساختند. این مدل قادر به پیش بینی 80-90 درصد موارد بیماری پارکینسون است. آن ها اکنون در حال توسعه الگوریتم خود به عنوان یک برنامه برای کمک به شناسایی افراد در معرض خطر این بیماری هستند. ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۱:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، اسکلروز جانبی آمیوتروفیک که معمولا به عنوان بیماری لوگریگ و بیماری استیون هاوکینگ شناخته می شود، یک بیماری تخریب کننده سیستم عصبی است که منجر به از دست رفتن تدریجی کنترل بر عضلات بدن می شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۰:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
افراد مبتلا به نوعی بیماری تخریب کننده شبکه عصبی بدن می توانند با استفاده از یک ربات پوشیدنی دست های خود را حرکت دهند.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۸:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
محققان دانشگاه آلبرتا، یک مولکول در مغز به نام فراکتالکین را شناسایی کرده اند که پتانسیل توقف و معکوس کردن اثرات بیماری خودایمنی ام اس و سایر بیماری های تخریب کننده عصبی را دارد. ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۷:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
محققی از دانشگاه آلبرتا یک قدم به نشان دادن پتانسیل یک مولکول مغزی به نام فراکتالکین برای متوقف کردن و حتی معکوس کردن اثرات بیماری مولتیپل اسکلروزیس معروف به ام اس و سایر بیماری های تخریب کننده عصبی نزدیک تر شده است. ...
صدای بورس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۰:۵۷    
بیماری پارکینسون یک بیماری تخریب کننده عصبی است که نه تنها بر سیستم عصبی شما تأثیر می گذارد، بلکه بر بخش هایی از جمله مغز که با کمک اعصاب کار می کنند نیز تأثیر می گذارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۹:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
گروهی از پژوهشگران آمریکایی سعی دارند با کمک گروهی از سلول های مغزی، مغز را به یک جنگجوی هوشمند در برابر بیماری های تخریب کننده عصبی مانند آلزایمر تبدیل کنند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۷:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
نماینده، ولی فقیه در استان البرز گفت: دشمن با تحریف حقایق و بزرگ کردن مشکلات اقتصادی سعی دارد به جوانانی که دوره گذشته را ندیده اند القا کند که شرایط کشور در روزگار شاه بهتر بوده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۸:۳۵    
محققان کانادایی یک گام به آشکارسازی پتانسیل مولکول مغزی فراکتالکین برای متوقف کردن و حتی معکوس کردن اثرات مولتیپل اسکلروزیس و سایر بیماری های تخریب کننده عصبی نزدیک تر شدند.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۶:۰۹    
احساس حقارت، تک تک روزهای زندگی را تبدیل به یک تجربه تخریب کننده می کند، اما در قدم اول باید بدانیم احساس حقارت چیست؟
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۷:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
همسر دانیل اورتگا رئیس جمهور نیکاراگوئه با بیان اینکه مفتخریم که در این نشست، بر وجود یک اتحاد زنانه بین خودمان، در حوزه دفاع از ارزشها، دفاع از خانواده و دفاع از جوامع مبتنی بر رسوم ملی تاکید کنیم ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۸:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
یافته های تحقیقات روی موش ها، رویکرد جدیدی را برای درمان آلزایمر و سایر بیماری های تخریب کننده عصبی نشان می دهد. انبوهی از شواهد نشان می دهد که ده ها تریلیون میکروب که به طور معمول در روده ما زندگی می کنند - به اصطلاح میکروبیوم روده - تأثیرات گسترده ای بر عملکرد بدن ما دارند.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۴:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
با افزایش سن جمعیت، تعداد افراد مبتلا به بیماری های تخریب کننده عصبی مانند بیماری آلزایمر، افزایش می یابد. هرساله افراد زیادی به بیماری آلزایمر مبتلا می شوند و کاهش توانایی های شناختی خود را تجربه می کنند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۲:۱۲    
انواری به خبرآنلاین گفت: قبل از انتخابات هم ما سرمایه گذاری در انتخاب رئیس جمهور داشتیم و بعد هم اعلام آمادگی کردیم که ما در خدمت شما هستیم ولی استقبال نشده است. احزابی که دغدغه خدمت دارند درخدمت این دولت هستند، من به معاندین و تخریب کننده ها کاری ندارم.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۲۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
حمله های یک جریان رسانه ای خاص در ماه های گذشته به علی دایی بیشتر از هر زمان دیگری بوده است. پیش برندگان این حملات در فضاهای مختلفی که در اختیار دارند از رسانه های مکتوب و تصویری گرفته تا فعالان فضای مجازی هرکدام به نحوی سعی در تخریب چهره شهریار فوتبال ایران داشته اند. ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۴:۱۳    
به گزارش سیناپرس، بیماری آلزایمر (AD) در افراد مسن، شایع ترین بیماری تخریب کننده سیستم عصبی بوده و علت اصلی وابستگی و ناتوانی جسمی است. دیده شده که علاوه بر انسان، بسیاری از حیوانات دیگر نیز به جنبه های خاصی از آسیب مشابه بیماری آلزایمر مبتلا می شوند. ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۰۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
حسین مرعشی به مهمترین مشکل ساختاری جمهوری اسلامی در تفکیک اختیارات و مسئولیت در ساختار جمهوری اسلامی پرداخته و آن را تخریب کننده روابط مسئولان عالی نظام با یکدیگر ارزیابی می کند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
جلال سمیعی، روزنامه نگار که سابقه ی سردبیری و نویسندگی برخی برنامه های رادیو و تلویزیون را در کارنامه ی کاری خود دارد در توییتر نوشت: 1. سال های 1383 تا 86 که در رادیو جوان صداوسیما سردبیر و نویسنده ی برنامه های اجتماعی و طنزآمیز بودم ...
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۱:۱۹   + ۱۵ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید نشان می دهد که همه سلول ها با پیر شدن دچار تراکم پروتئین می شوند، درست مانند آنچه در اطراف نورون ها در آلزایمر، پارکینسون و دیگر بیماری های مغزی اتفاق می افتد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان آتش سوزی فراگیرترین عامل تخریب کننده اکوسیستم های جنگلی است که دارای پیامدهای منفی اکولوژیکی، اقتصادی و اجتماعی می باشد و شناسایی عوامل موثر در وقوع و گسترش آتش سوزی در جنگل یکی از سازوکارهای اساسی جهت دستیابی به مدیریت کنترل و مقابله با آتش سوزی است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۴:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مسلماً واکسن ها یکی از بزرگترین اختراعات علم پزشکی در تمام دوران هستند. اکنون، محققان به دنبال این هستند که فناوری واکسن را یک قدم جلوتر ببرند تا در برابر بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل محافظت کنند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۰:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی شکل مجموعه ای از پروتئین ها در مایع نخاعی بیماران مبتلا به پارکینسون در مقایسه با افراد فاقد این بیماری تخریب کننده عصبی متفاوت است.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
خیابان های منتهی به ساختمان متروپل تا شعاع 60 متر به وسیله جداکننده های ترافیکی بسته شدند تا از تردد خودروها جلوگیری شود. نیروی انتظامی هم برای جلوگیری از تردد افراد متفرقه در محل مستقر شد. ...
جماران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۶:۵۱    
خراسان رضوی بعد از آلزایمر پارکینسون شایع ترین بیماری تخریب کننده عصبی در جهان است که بیش از 6 میلیون نفر در سراسر جهان از آن رنج می برند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۴:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
مکانیسمی کشف شده است که سطوح سلولی تاو را تنظیم می کند، پروتئینی که تجمع نابجای آن در ریشه تائوپاتی ها (تخریب پروتئین تاو) باعث گروهی از بیماری های تخریب کننده عصبی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۴:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی بعد از آلزایمر پارکینسون شایع ترین بیماری تخریب کننده عصبی در جهان است که بیش از 6 میلیون نفر در سراسر جهان از آن رنج می برند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه گچساران افزود: به جوانان توصیه می شود که فضای مجازی را جدی نگیرند و بدنبال بزرگ نمایی کردن برخی عوامل تخریب کننده نباشند.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۹:۵۵    
اسطوره باشگاه منچستریونایتد معتقد است رونالدو باید از باشگاه برود چرا که در حال آسیب زدن به آن است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۲:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد- دادستان عمومی و انقلاب مرکز لرستان از دستگیری سه آشوبگر تخریب کننده اماکن مذهبی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) این استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۲۰:۵۵   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سخنگوی یگان ویژه فراجا درباره افراد حاضر در فیلم منتشر شده در فضای مجازی گفت: افرادی که در حال تخریب موتورها هستند ماموران یگان ویژه فراجا نیستند بلکه پلیس نما هستند.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۰۹:۴۳    
حوزه/ مدیر مؤسسه عفاف و حجاب طهورا گفت: عواملی چون عدم کنترل نگاه و ارتباط کلامی با نامحرم، عادی انگاری روابط زنان و مردان بیگانه و نیز تأخیر در ازدواج افراد را می توان از عوامل تخریب کننده عفت بیان کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست اردبیل از معرفی یک نفر که اقدام به تخریب محیط زیست کرده بود به مراجع قضایی خبرداد.
خبر روز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۵:۰۲    
به گزارش خبر روز، چند روز پیش بیانیه ای به ظاهر در حمایت از فیلم “قصیده گاو سفید” از جانب کانون کارگردانان منتشر شد که حاوی مطالبی بر خلاف واقعیت بود و ما را بر آن داشت که به شکل رسمی به آن پاسخ دهیم: 1. نخست اینکه بسیار متاسفیم که پاسخ سوالی ساده از کانون [...]
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۶:۱۶    
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز با تاکید بر ضرورت حفظ فضای سبز در حین انجام عملیات های ساخت وساز، از شناسایی و برخورد با مالکان کدهای نوسازی تخریب کننده فضای سبز در سطح شهر خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۰۲:۴۵    
راشاتودی: شکست های اخیر اوکراین در جنگ، شوک زیادی به متحدان غربی اش وارد کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۷:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پلیس راهور گیلان از برخورد با خودرو های آفرود سنگین و سبک تخریب کننده محیط زیست، جنگل ها و مراتع این استان خبر داد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: در حالی که مدتی است بیل های مکانیکی به جان طبیعت بکر جزیره آشوراده در ذخیره گاه زیست کره میانکاله افتاده اند، سرمایه گذاران مشغول توسعه طرح های گردشگری دریایی و اکوتوریسم هستند و به زودی می خواهند پای هزاران هزار گردشگر را به طبیعت بکر جزیره آشوراده باز کنند ...
در پی نمایش فیلم موهن عنکبوت مقدس در جشنواره فیلم کن، دکتر سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در یادداشتی به این بی احترامی واکنش نشان داد.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۰:۱۱    
شما می توانید به منظور اجاره بهترین دستگاه ها برای تخریب بتن، به وبسایت تهران تخریب مراجعه کنید و محصولاتی با کیفیت را انتخاب نمایید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۱۹:۳۶   + ۳۶ سایت دیگر  
نتایج یک تجزیه و تحلیل جدید نشان می دهد که عفونت های بیمارستانی و مقاوم به آنتی بیوتیک در طول پاندمی کووید 19 افزایش یافته است.
تیک   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۳:۳۷    
هیلتی یا همان چکش برقی یکی از ابزارهای نوین برای ساخت و تخریب است. در واقع با گسترش ساخت و ساز در نقاط مختلف کشور، کرایه هیلتی و تخریب کننده نیز رواج یافته است. هیلتی دارای ابعاد و انواع مختلفی می باشد و این دستگاه با وارد کردن ضربات متوالی به زمین، دیوار بتنی یا آسفالت باعث تخریب محل می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۰۹:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
یک گروه بین المللی از پژوهشگران، بینش های جدید را در مورد مکانیسم عامل بیماری های تخریب کننده عصبی مانند پارکینسون ارائه داده اند.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ - ۱۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان نسبت به اعتراض غم انگیز باستان شناس سرشناس کشور بخاطر نگرانی از تخریب ارگان به یادگار مانده از تمدن عیلامی با اجرای پروژه لوله کشی آب در خوزستان چنین به رکنا گفت :کارشناسان استانی تا سطح ملی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۲۲ - ۱۱:۴۴   + ۲۳ سایت دیگر  
امیرهمایون صدری در مورد استعفا از فدراسیون تنیس گفت: چگونه می شود فردی پست بگیرد که در 6 ماه گذشته فدراسیون و رئیس فدراسیون را تخریب کرده است. اگر کارهای ما منفی است، پس وقتمان را تلف می کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ - ۰۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
فردی که اراضی جنگلی منطقه حفاظت شده سرولات و جواهردشت شهرستان رودسر را تخریب می کرد به مراجع قضایی معرفی شد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۰۷:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
الناز شاکردوست در تازه ترین استوری اینستاگرام خود تولد کارگردانی را تبریک گفته است که اخیرا در باغ عفیف آباد شیراز دست به ساخت و سازی زده که این اثر تاریخی را با خطر مواجه کرده است.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۲۳ - ۱۳:۱۱    
شرکت های خصوصی صنعت فولاد، پتانسیل های ارزشمندی دارند که در طی سالیان کمتر مورد حمایت دولتمردان قرار گرفته است؛ در صورتی که سودآوری بنگاه های خصوصی، در نهایت می تواند به نفع دولت و کشور باشد اما نه تنها به این مهم توجه نمی شود بلکه چالش هایی نظیر قیمت گذاری دستوری ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۱۲ - ۱۲:۳۴    
یک کارشناس کسب و کار اینترنتی ،در خصوص دستور العمل جدید برای دریافت اجباری اینماد توسط کسب و کارهای مجازی گفت: فارغ از مباحث مالیاتی و شفاف بودن کسب درآمد و مالیات پرداختی ...