شنبه ۱۶ فروردینساعت ۱۱:۰۶Apr 2020 4

جدیدترین‌های «جامعه اسلامی»

 
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۲۱:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
آیت الله نوری همدانی و آیت الله علوی گرگانی در تماس با رییس مجلس شورای اسلامی برای وی آرزوی سلامتی کردند. به گزارش ایسنا، در پی ابتلای علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی به بیماری کرونا، آیت الله نوری همدانی و آیت الله علوی گرگانی در تماس های تلفنی جداگانه با رییس مجلس شورای اسلامی ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۲۰:۴۳    
پرسش: از منظر آموزه های وحیانی، قدرت در منظومه فکری و عملی فرد مسلمان و جامعه اسلامی از چه جایگاه و پشتوانه منطقی برخوردار است؟ پاسخ: منطق قدرت در رابطه با مقوله حق و حقوق انسان چه دستور العمل و راهکاری ارائه می دهد ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ در اقدامی برای ابراز همدلی و همبستگی، داوطلبان مسلمان از سوی جامعه اسلامی ایلفورد بسته های غذایی و تنقلات را به کادر درمانی بیمارستانی تحویل دادند تا همزمان قدردانی خود را ابراز کرده باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۶:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
موضوع کتاب شذرات المعارف آیت الله شاه آبادی را می توان آسیب شناسی جامعه اسلامی و ارائه راهکارهای اصلاحی درباره آن دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۰:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه دغدغه های جامعه اسلامی داشتن خط مشی درست در مقابل شبهات دینی و فرهنگی است، گفت: قشر جوان جامعه امروز برای رسیدن به اهداف ترسیم شده در سبک زندگی ایرانی و اسلامی به محتواهایی جدید با بیانی دقیق و پرمغز نیاز دارند.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۶:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
در تاریخ تقریبا 250 ساله شیعه و امامت 11 امام بزرگوار(به غیر از دوران غیبت) سخت ترین دوران مربوط به امامت 34 ساله امام سجاد(ع) بود. جامعه اسلامی پر بود از فتنه ها و اضطراب ها و نگرانی ها و سختی های فراوان.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۵:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- حجت الاسلام فلاح، با اشاره به دوران حیات چهارمین امام شیعیان و نوع برخورد آن حضرت در شرایط مختلف، گفت: دعا و مناجات شاه کلید سبک زندگی اسلامی در لسان امام سجاد (ع) است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۳:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان جهت بازکردن پرونده ای تحقیقاتی و عملیاتی برای بررسی حمله بیولوژیکی آمریکا در ماجرای کرونا ویروس به گوترش نامه نوشت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید رجایی گفت: گروه تدریس جهادی وتر برای کمک به دانش آموزان مناطق محروم اقدام به برگزاری طرح تدریس جهادی به صورت مجازی کرده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۹:۵۰    
حوزه/ جوانان جامعه اسلامی ایالت پنسیلوانیای آمریکا، مواد غذایی و لوازم مورد نیاز را به درب منازل افراد آسیب پذیر و سالمند تحویل داده و جلسات مشاوره چگونگی مبارزه با شیوع جهانی ویروس کرونا برگزار می کنند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۷:۳۶    
نماینده ولی فقیه در مازندران، جانبازان را نماد صبر و استقامت در جامعه معرفی کرد و گفت: ایران اسلامی جایگاه امروز خود را مدیون مجاهدت ها و ایثارگری های ایران عزیزان است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۶:۳۵    
خبرگزاری میزان- یک کارشناس علوم قرآنی گفت: امام سجاد (ع) با دعای مشهور خود صحیفه سجادیه توانستند فضای مناسبی را در جامعه زمان خود ایجاد کنند تا بار دیگر جامعه اسلامی را به خط و معیار های مناسب شریعت پیامبر اکرم (ص) بازگردانند. تاریخ انتشار: 16:30 - 10 فروردین 1399 ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۱:۳۶    
شیعه نیوز : پرسش اهمیت و ضرورت مشورت در جامعه اسلامی بر اساس آیات قرآن یا روایات چیست؟ پاسخ اجمالی معنای مشورت واژههای مشاوره و مشورت از ماده شور به معنای استخراج رأی و نظر صحیح است ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۰۹:۵۱    
شیعه نیوز : پرسش احادیث شیعه در مورد چگونگی و آداب ساخت مسجد چیست؟ پاسخ اجمالی اگرچه در روایات اسلامی؛ به دلیل نقش تعیین کننده مسجد در حاکمیت ارزش های دینی، تأکید فراوانی در گسترش فرهنگ ساختن مسجد در جامعه اسلامی شده است، اما می توان گفت چگونگی معماری ساختمان مسجد ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۰۹:۰۳    
قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین گفت: دیپلماسی لبخند دیگر جواب نمی دهد و باید در سال 99 اقدامات جدی تر و مقتدرانه تر در برابر غرب اتخاذ شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۸:۵۶    
حوزه/ در زمانه بحران کرونا، داوطلبان مسلمان در ایالت آریزونای آمریکا، فعالیت های متعددی را از جمله اداره بانک غذایی تا تحویل مواد غذایی به درب منازل افراد سالخورده و آسیب پذیر را آغاز کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۲:۲۵    
امام جمعه لاهیجان با اشاره به مهم ترین عامل در ماندگاری فرهنگ امام حسین در جامعه اسلامی گفت: پرستاران و کادر درمانی کشور نمونه بارز توجه به فرهنگ حسینی در جامعه هستند که با شیوع کرونا به طور سبانه روزی به مردم خود خدمت می کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۱:۰۰    
اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران به مناسبت روز پاسدار و روز جانباز بیانیه ای صادر کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۲۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
بلگراد - ایرنا - حسین افندی کاوازوویچ رییس جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین در پیامی به محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو با ملت ایران در مبارزه با ویروس کرونا اعلام همبستگی کرد.
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
وارش نیوز/ سید امیر سادات کرمی با بیان اینکه محوریت شعار سال توسط مقام معظم رهبری در چندسال اخیر منطبق بر تولید بوده است، اظهار کرد: مسئله اصلی امروز جامعه ما الگو و نمونه خوبی از یک جامعه اسلامی است که می تواند کمک کند تا پازل اقتصاد و تولید کشور را حل کنیم. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ تاجر مسلمان بریتانیایی 200 هزار یورو کمک مالی به منظور مبارزه با بحران ویروس کرونا اهدا کرده و در پیامی ویدئویی از جامعه اسلامی خواسته به کمپین او برای جمع آوری 1 میلیون یورو کمک رسانی کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۰۹:۰۱    
قائم مقام جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی گفت: طرح بحث خصوصی سازی و خرید خدمات در مورد دانشگاه فرهنگیان نشان داد دولت از سیاست های شکست خورده خصوصی سازی درس عبرت نگرفته است.
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روزانه نیوز مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان با بیان اینکه باید نشان دهیم ایران اسلامی چقدر خوب توانست در مقابل این ابتلا دوام بیاورد، بایستد، خود را محکم کند و با قدرت و قوت به راه خود ادامه دهد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۳:۱۵    
جامعه اسلامی مدیران در بیانیه ای به مناسبت نامگذاری سال 99 با عنوان جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری در پیامی تاکید کرد: نسخه شفابخش اقتصاد در حال گذار ایران تمرکز بر تولید داخلی است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۸:۴۹    
عضو ادوار اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: در پویش هر خانه یک سنگر ؛ هر فرد یک رفتار مفید را که برای گذران بهتر قرنطینه خانگی گرفته، در برابر دوربین شخصی در یک دقیقه شرح داده و با هشتگ #هر_خانه_یک_سنگر در صفحه شخصی خود در اینستاگرام و تلگرام منتشر می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۸:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به خدمات محمد باقر قالیباف به مردم حضور او را کمک کننده دانست
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۷:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
خسروی با بیان اینکه اگر دیدگاه مقام معظم رهبری سرلوحه برنامه ها قرار بگیرید بسیاری از مشکلات حل خواهد شد، گفت: لبیک به فرمایشات رهبر انقلاب موجب حیات جامعه اسلامی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۵:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
4 دفتر جامعه اسلامی دانشجویان طی بیانیه ای واگذاری دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه پیام نور را محکوم کردند.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۲۲:۵۰    
استاد حوزه و دانشگاه درباره محتکران جامعه گفت: قرآن کریم در قرآن سوره ای به نام "ماعون" دارد که در آخرین آیه آن، کسانیکه ماعون را از دیگران منع میکنند به شدت مذمت می نماید، لغت شناسان و مفسرین، ماعون را به معنای حوائج و نیازهای عمومی مردم دانسته اند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۰:۵۴    
علمای شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه نبی مکرم اسلام(ص) مظهر وحدت و یکپارچگی امت اسلامی هستند، اختلاف افکنی میان مذاهب مختلف را خط قرمز جامعه اسلامی دانستند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۰۹:۲۷    
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه امام خمینی قزوین(ره) گفت: دولت تصور می کرد در پسابرجام با افزایش ارزش پول ملی و انباشت درآمدها مواجه می شود؛ اما در واقعیت با مشکل کسری بودجه و تورم رو به رو شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۲:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان طی پیامی درگذشت معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها را تسلیت گفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۱:۴۲    
ایسنا/قزوین مسئول گروه جهادی شهید مجتبی علمدار تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) از تولید روزانه 1500 عدد ماسک و توزیع آن در مناطق محروم قزوین خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزاهرا(س) با اشاره به نام گذاری سال 99 با عنوان سال جهش تولید گفت: جهش تولید مرتبه ای است برای پیشرفت اقتصادی که با سرعت بیشتری به سمت رفع مشکلات متعدد اقتصادی حرکت کنیم.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد پیشکسوت حوزه علمیه خواهران استان یزد عمل به توصیه های بهداشتی برای ماندن در خانه و قطع زنجیره بیماری کرونا را یک تکلیف الهی امروزی برای شیعیان با هدف حفظ جان مردم در جامعه اسلامی دانست.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۱:۲۷    
مسئول فرهنگی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان گفت: مسابقه کتابخوانی شهربانو و عصر های کریسکان از سوی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان برگزار می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
جامعه اسلامی دانشجویان 10 دانشگاه کشور در بیانیه ای به هیات دولت مطالبی پیرامون درخواست وام دولت از صندوق بین المللی پول را متذکر شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۶:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
جمعی از دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان طی بیانیه ای درباره درخواست دولت برای دریافت وام از صندوق بین المللی پول نکاتی را مطرح کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۶:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
جامعه اسلامی دانشجویان 8 دانشگاه کشور در نامه ای به رئیس قوه قضاییه خواستار پیگیری مجدانه با هتک حرمت کنندگان حرم حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) شدند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۱:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نامه ای به دادستان شهرهای قم و مشهد اعلام کرد: از شما به عنوان مدعی العموم تقاضا داریم با افرادی که اقدام به هتک حرمت و شکستن در حرم حضرت معصومه(س) کردند، برخورد قاطع کنید.
کیهان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۱:۱۵    
پرسش: از منظر آموزه های وحیانی، قدرت در منظومه فکری و عملی فرد مسلمان و جامعه اسلامی از چه جایگاه و پشتوانه منطقی برخوردار است؟ پاسخ: در بخش های قبلی پاسخ به این سؤال در خصوص قوت و قدرت در احادیث به برخی از احادیث امام علی(ع) و امام حسین(ع) درباره منطق قدرت پرداختیم ...
کیهان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۱:۱۵    
گروه گزارش مهمان ناخوانده نوروز امسال تمامی مهمانی های نوروزی را هم تحت الشعاع خود قرار داده و مردم را خانه نشین کرده است. اما با این حال سرویس گزارش روزنامه کیهان در سال 98 همچون سالیان گذشته در سنگر خدمت رسانی به جامعه اسلامی حضور داشت و با وجود قلم به دستان خوب کیهانی توانست یک سال دیگر را ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۸    
سید مرتضی نبوی می گوید: افراد معاند و منافقی بودند که سعی می کردند مواضع امام را به حاج احمد آقا نسبت دهند و می گفتند ایشان به امام خط می دهد. در حالی که به هیچ عنوان چنین چیزی صحت نداشت. ایشان کاملاً امین و مورد وثوق پدر بود و بدون نظر ایشان کاری انجام نمی داد و موضعی نمی گرفت. ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۲۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
جمود فکری مهم ترین تهدید برای جامعه، عقلانیت و تفکر در جامعه اسلامی است، نمونه بارز جمود فکری شهادت حضرت علی(ع) توسط عده ای مقدس مآب به نام خوارج بود، هرچند امروز گروهی به این نام در دنیا زیست نمی کند اما روح و اندیشه آن ها با شدت و ضعف و اشکال مختلف همچنان زنده است و گاه وبیگاه در قالب های مختلف ...
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۲۲:۲۸    
حوزه/ درمیان نگرانی ها از شیوع ویروس کرونا، از روحانیون خواسته شده به طور منظم از طریق تلفن، فیلم، پخش پیام و دیگر رسانه های اجتماعی در ارتباط با جامعه اسلامی بوده تا سلامت جسمی و روحی را در این زمانه حساس حفظ کنند.
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
محمّد ناظمی اردکانی دبیرکل جامعه اسلامی مدیران به مناسبت درگذشت حسین شیخ الاسلام دیپلمات کشورمان، یادداشتی را به رشته تحریر درآورده که متن آن را در ادامه می خوانید: این روزها همه آن هایی که دل در گروی جبهه مقاومت دارند، در سوگ از دست دادن سربازی فداکار و کم نظیر در این وادی نشسته اند ...
کرد پرس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۱:۴۲    
به گزارش کردپرس، به نقل از دیدبان آذربایجان؛ این دومین انتخابات رسمی خانه احزاب استان آذربایجان غربی بود که با حضور اعضا و هیات رئیسه برگزار شد. در این جلسه "جعفر آئین پرست" نائب رئیس و "مهدی فتاحی" به عنوان منشی و "فاروق کریمی" نیز در سمت خزانه دار به مدت یکسال انتخاب شدند . ...
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۰۳:۵۰    
حوزه/ درحالی که امروز سالگرد حمله تروریستی به مساجد کرایست چرچ می باشد، فردی که خارج از مسجد جامعه اسلامی ولینگتون اظهارات ناشایست گفته بود بازداشت شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۲۱:۵۲    
گناه و فساد از خطرهای همیشگی است که هم افراد و هم جامعه اسلامی را همواره تهدید کرده و در طول زمان این تهدید وجود دارد، عامل اصلی به انحراف کشیده شدن جوامع مخصوصاً جوامع اسلامی راهیابی گناهان در درون اجتماع است. در این مقاله به راهکارهای مبارزه با گناه پرداخته شده است. ...
هفته نامه شما   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۶:۲۰    
مردم شریف تهران ، جامعه اسلامی ، زنان کشور و حزب موتلفه اسلامی دراین دوره با هر تقدیر و حکمت و مصلحت خداوندی از خدمات موثر و گمنامانه این خواهر مرحوم، محروم گشته اند.