دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۲۱:۳۴Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رمدسیویر»

مشهد فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۳۵    
از داروی جدید آیورمکتین 3 خبری نیست و آمپول رمدسیویر هم در مشهد بسیار کمیاب است. از داروی جدید آیورمکتین 3 خبری نیست و آمپول رمدسیویر هم در مشهد بسیار کمیاب است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
از داروی جدید آیورمکتین 3 خبری نیست و آمپول رمدسیویر هم در مشهد بسیار کمیاب است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۰:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
دولت هند با صدور اطلاعیه ای صادرات داروی موثر رمدسیویر را که در بهبودی بیماران مبتلا به کووید 19 موثر است ممنوع کرد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۳۵   + ۶۱ سایت دیگر  
به گزارش سپید به نقل از وبدا، سعید نمکی در نامه ای خطاب به محمدرضا شانه ساز تاکید کرد: مصرف داروهای ضدویروس فاویپیراویر و رمدسیویر جهت جلوگیری از جهش و مقاومت ویروس باید منطبق با پروتکل ها بوده و نسخه نویسی نیز توسط پزشکان متخصص عفونی و ریه و یا پزشکان عمومی آشنا به پروتکل ها و مورد تائید معاونین ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: عضو هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، از تولید 38 قلم داروی درمان و بهبود کرونا در کشور خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، از تولید 38 قلم داروی درمان و بهبود کرونا در کشور خبر داد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۳:۴۸   + ۲۶ سایت دیگر  
عدم فروش واکسن های وارداتی توسط شرکت های خصوصی به دولت به دلیل فاصله میان ارز نیمایی و ارز بازار آزاد و همچنین احتمال لاکچری شدن واکسن کرونا و راه یافتن به بازار سیاه مانند آنچه در مورد رمدسیویر پیش آمد، وجود دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۵:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مصطفی قانعی گفت: به مردم توصیه می کنم اصلا فریب تبلیغات داروی ضدانگل یا ضدشپش را نخورند و از این دارو برای درمان کرونا استفاده نکنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۲:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی نماینده خلیل آباد در شورای اسلامی خراسان رضوی با انتقاد از اینکه سهمیه دارویی استان تحت الشعاع بدهی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شرکت های پخش دارو قرار گرفته است ...
سالم خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۷:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
سالم خبر: وزیر بهداشت و درمان گفت: یکی از موثرترین واکسن های کرونای دنیا را در پاستور خواهیم ساخت که زودتر از واکسن های برکت و رازی به آن دست خواهیم یافت؛ چون فاز 3 مطالعات بالینی را طی می کند و امیدواریم تا حداکثر اوایل اردیبهشت سال 1400 واکسن پاستور را به بازار آوریم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۵۰   + ۲۵ سایت دیگر  
رییس ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: تاکنون هیچ کشوری متقاضی واکسن ایرانی نبوده البته در سایت های خودشان درباره مذاکره خرید واکسن ایرانی صحبت هایی شده اما درخواست رسمی از سوی کشوری نداشتیم.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۱:۵۸    
دکتر جمشید محمدی اعلام دو داروی درمان بیماری کووید 19 به نام رمدسیویر و فاویپیراویر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته و بیماران بستری مبتلا،از مزایای بیمه ای داروهای فوق بهره مند می شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۲:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان این که هر دارویی که احتمال اثرگذاری بر ویروس کرونا را داشت در داخل کشور به سرعت تولید کردیم و اکنون داروی رمدسیویر در داخل کشور تولید می شود گفت: بسیاری از کشورها تقاضای این دارو را از ما داشتند ...
موج رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با اشاره به داروی رمدسیویر که اجازه مصرف آن برای بیماران کرونایی تایید شده است، گفت: این دارو ابتدا تولید داخل نداشت اما در ادامه، تولید داخلی این دارو به بیماران کرونایی تجویز شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ماده ای در یک جانور دریایی کشف شده که 30 برابر بیشتر از داروی رمدسیویر علیه ویروس کرونا موثر است. این جانور دریایی "آپلیدیا آلبیکانس" و ماده استخراج شده از آن آپلیدین نام دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: ورمکتین تقریباً جزو داروهایی جدید است که تشخیص داده شده در حوزه کرونا مؤثر است، این دارو را ظرف یک ماه در کشور تولید کردیم و حالا جزو چهار کشوری هستیم که موفق به تولید آن شده ایم.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۶:۴۴   + ۳۳ سایت دیگر  
ما حسرت و داغ نبود داروهای کرونا را به دل مردم نداشتیم و اجازه ندادیم یک ایرانی حسرت بخورد که اگر رمدسیویر بود پدر و مادر فوت نمی کردند و این عزت ملی است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۲۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
نتایج حاصل شده از آزمایشات ای سی تی تی-2 نشان می دهد که دو داروی رمدسیویر و باریسیتینیب زمان بهبودی بیماران بستری در بیمارستان به دلیل ابتلا به کووید- 19 را از 8 روز به 7 روز کاهش می دهد. کاهش زمان بهبودی در بیمارانی که نیاز به دستگاه اکسیژن و یا دستگاه ونتیلاتور داشتند قابل توجه تر نیز بوده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ژاپن تصمیم گرفته است داروی ضد ویروس رمدسیویر را نه تنها برای درمان مبتلایان به کرونا که وضعیتشان وخیم است، بلکه برای درمان مبتلایان خفیف نیز مورد استفاده قرار دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۱:۲۴   + ۴۱ سایت دیگر  
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان این که ظرفیت تولید ماهانه فاویپیراویر به 30 میلیون عدد می رسد که از نیاز حوزه درمان کشور بیشتر است گفت: 7 کارخانه در حال حاضر تولیدکننده رمدسیویر هستند.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش سپید، محمدمهدی ناصحی درباره هزینه های بیمه سلامت در بخش کرونا گفت: تاکنون حدود هزار و 100 میلیارد تومان در بخش کرونا هزینه کردیم و با توجه به اینکه قرار شد داروی رمدسیویر و سایر داروهای مرتبط با کرونا را هم تحت پوشش داشته باشیم، هزینه های ما افزایش خواهد یافت ...
محمدرضا شانه ساز از رفع مشکل کمبود انسولین در کشور خبر داد و گفت: واکسن کرونا نیز به موقع در ایران تامین می شود. مسیر تولید داخل و خرید خارجی واکسن نیز به دقت دنبال و از طریق وزیر بهداشت اعلام می شود. نگران تامین به موقع واکسن کرونا در کشور نیستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۶:۴۱   + ۳۱ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه نشان می دهد ترکیب دو داروی باریسیتینیب و رمدسیویر مدت زمان بستری بیماران کرونایی را در بیمارستان از 8 روز به 7 روز کاهش می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۱:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
براساس تحقیقی جدید یک داروی شیمی درمانی به نام پرالاترکسات برای درمان مبتلایان به کووید19 کارآمدتر از رمدسیویر است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
پزشک محقق طب سنتی علت عدم استفاده از طب سنتی در درمان بیماری کرونا را ممانعت برخی از افراد به دلیل منافع شخصی برشمرد.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۲۱:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
وزارت بهداشت درباره علت تجویز و تحت پوشش قرار گرفتن داروی رمدسیویر، با وجود تأثیر اندک یا بی تأثیر بودن این دارو در درمان کرونا تاکید کرد: استفاده از "رمدسیویر" تنها در قالب مطالعه کارآزمایی بالینی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۴:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران موفق به تولید داروی رمدسیویر و اخذ مجوز و تاییدیه های لازم از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت شدند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۲۳:۰۰    
در کنار به بار نشستن تلاش پژوهشگران کشورمان برای تولید واکسن کرونا، تلاش ها برای ساخت نمونه داخلی دارو های مؤثر در درمان کرونا هم به بار نشسته است. روز گذشته با رونمایی از خط تولید داروی رمدسیویر در یک شرکت داروسازی داخلی، ایران توانست پس از کشور های امریکا ...
هم اندیشی   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۷:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
خط تولید داروی ضدکرونای رمدسیویر توسط وزیر بهداشت به صورت ویدیوکنفرانس در ساوه افتتاح شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
ساوه -ایرنا- نبوغ و توانمندی داروسازان داخلی بار دیگر شکوفا شد و ایران توانست پس از کشورهای آمریکا، چین و هندوستان عنوان چهارمین تولیدکننده داروی رمدسیویر را به خود اختصاص دهد.
اقتصاد ایران: به مناسبت هفته پژوهش 7 پروژه فناورانه حوزه سلامت با حضور وزیر بهداشت از اقصی نقاط کشور رونمایی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
خط تولید داروی رمدسیویر در یک واحد تولید محصولات دارویی در شهر صنعتی کاوه به بهره برداری رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
خط تولید داروی رمدسیویر در یک واحد تولید محصولات دارویی در شهر صنعتی کاوه به بهره برداری رسید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۱:۳۹   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی خط تولید داروی رمدسیویر(داروی ضد ویروسی درمان کرونا) در قالب دوازدهمین بهره برداری از پروژه های سلامت "آیین پویش ملی ره سلامت" به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شرکت دانش بنیان روناک دارو واقع در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه رسما افتتاح شد.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۲۲:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
اکوفارس: نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد افزودن باریسیتینیب به رمدسیویر ممکن است مدت زمان بهبودی درمان را یک روز یا بیشتر به ویژه در افراد با بیماری کووید شدید کاهش دهد.
سازمان ملی سلامت آمریکا نشان می دهد که شاید ترکیب دو داروی شناخته شده بتواند مدت زمان درمان بیماران مبتلا به کووید-19 را کاهش دهد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۴:۵۶   + ۴۳ سایت دیگر  
همچنین از تاریخ 25 آبان سال جاری ، به موجب ابلاغیه مقام عالی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و مصوبه هفتاد و نهمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت کشور ، داروهای فاویپیرواویر و رمدسیویر ، جهت درمان کووید 19 مبتنی بر پروتکل های وزارت بهداشت ، از تاریخ مذکور تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: داروی رمدسیویر و فاویپیراویر در اختیار بیمارستان ها برای مصرف بیماران بستری کرونایی قرار داده ایم و هیچگونه کمبودی در زمینه بیماران بستری نداریم.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۱:۰۳   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش سپید ، با داغ شدن اخبار واکسن کرونا و پیشرفت های حاصل شده در این زمینه از سوی شرکت ها و کشورهای مختلف، پیش بینی می شد که شیادان سلامت دست به کار شده و با استفاده از نیاز مردم در پی به جیب زدن پول های کلان باشند ...
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۵:۲۳    
نتایج تحقیقات این سازمان نشان داده است که مصرف داروی رمدسیویر در مرگ و میر بیماران بستری مبتلا به کرونا بی تاثیر است یا اثرگذاری ناچیزی دارد.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۶:۱۳   + ۳۰ سایت دیگر  
وزارت بهداشت،درمان و آمورش پزشکی؛ مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از افزایش 10 برابری تولید داروهای درمان کرونا در کشور، خبر داد و گفت: در حال حاضر مشکلی از لحاظ تامین داروی درمان کرونا نداریم، از طرفی آمادگی صادرات برخی از داروهای درمان کرونا به کشورهای دیگر وجود دارد. ...
برترین ها / روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۷:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: وزیر بهداشت گفت: اجازه نمی دهیم که این غرور ملی آسیب ببیند و خواهید دید که در زمینه واکسن کرونا هم کاری کارستان خواهیم کرد. اکنون دنیا قبول کرده است که ما یکی از پیشتازان عرصه واکسن سازی دنیا هستیم. سعید نمکی: ...
برترین ها / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۷:۰۰   + ۴۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: وزیر بهداشت گفت: اجازه نمی دهیم که این غرور ملی آسیب ببیند و خواهید دید که در زمینه واکسن کرونا هم کاری کارستان خواهیم کرد. اکنون دنیا قبول کرده است که ما یکی از پیشتازان عرصه واکسن سازی دنیا هستیم. سعید نمکی: ...
هم اندیشی   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
نتایج تحقیقات این سازمان نشان داده است که مصرف داروی رمدسیویر در مرگ و میر بیماران بستری مبتلا به کرونا بی تاثیر است یا اثرگذاری ناچیزی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۰:۳۶    
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: داروی رمدسیویر به اندازه کافی در مراکز درمانی کرمانشاه موجود است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۹:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از توزیع روزانه 400 عدد داروی رمدسیویر در مراکز درمانی استان خبر داد و گفت: در حال حاضر کمبودی در زمینه این دارو نداریم.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۳:۰۹    
علی اسدی پور گفت: داروی رمدسیویر یک داروی بیمارستانی است و هیچ داروخانه ای این دارو را ندارد و تنها برای افرادی تجویز می شود که دارای علائم حاد کرونا هستند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۷:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، غلامعباس محمدی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت تخت های بیمارستانی در شهرستان سیرجان بیان داشت: متأسفانه سیرجان جزو شهرهای وضعیت قرمز قرار داشت و از اوایل مهرماه تعداد بیماران به شدت رو به افزایش گذاشت به همین دلیل تعداد بخش هایی که پذیرش بیماران کرونایی را انجام می دادند را ...
ایرنا: این روزها داروی رمدسیویر برای بیماران کرونایی تجویز می شود، به تازگی یکی از شرکت با استفاده از فناوری نانو فرمولاسیون جدیدی برای رمدسیویر ارائه کرده که اثربخشی آن را 100 برابر افزایش داده است. ...