سه شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۶:۰۲Jun 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «محصولات آبزی»

ایانا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان سازمان دامپزشکی کشور ضمن اشاره به این که آبزیان ایران جزو سالم ترین آبزیان تولیدی در دنیا هستند بر لزوم تغییر شیوه های آبزی پروری کشور از سنتی به روش های به روز تأکید کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۲:۰۶   + ۳۲ سایت دیگر  
سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران: توسعه خدمات در سامانه فروش آنلاین ادامه دارد و علاوه بر میوه و تربار محصولات آبزی و تخم مرغ هم اضافه شده است و فروش آنلاین گوشت قرمز هم به صورت پایلوت آغاز شده است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۱:۳۹   + ۳۹ سایت دیگر  
سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران: توسعه خدمات در سامانه فروش آنلاین ادامه دارد و علاوه بر میوه و تربار محصولات آبزی و تخم مرغ هم اضافه شده است و فروش آنلاین گوشت قرمز هم به صورت پایلوت آغاز شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
ساری - رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: پایانه صادرات محصولات آبزی پروری دراستان هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است.
پایگاه خبری تحلیلی گرو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گرو ، بازدید تجار مغولستانی از غرفه استان همدان در سالن 41 نمایشگاه اکسپو ایران و مذاکرات تهاتر محصولات آبزی پروری شرکت قزل پروتئین گاماسیاب نهاوند با گوشت گوسفندی مغولی ...
سینا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۷:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان به انعقاد قرارداد و تفاهم نامه صادرات محصولات آبزی پروری از استان همدان به کشور مغولستان اشاره کرد و ادامه داد: در همین راستا مقرر شد به میزان ارزش ارزی صادرات محصولات آبزی پرور از استان همدان تهاتر گوشت قرمز نیز از کشور مغولستان به کشور ما انجام شود. ...
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
دبیر اتحادیه تولید و تجارت آبزیان گفت: به طور کلی بحث عرضه و تقاضا نقش تعیین کننده ای در قیمت یک کالا ازجمله محصولات آبزی دارد و این بحث در همه جای دنیا و نیز ایران مرسوم است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۹:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: در 2 سال گذشته، حدود 12 هزار و 600 تن محصولات إزی در استان اردبیل تولید شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۳:۲۵    
نهایی شدن توافق تجارت آزاد میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا، باعث صفر شدن تعرفه صادرات 218 کد کالای ایرانی از جمله برخی محصولات آبزی به این اتحادیه شده است.
ایانا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۰۹:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی تحقیقات فرآوری آبزیان موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور از لزوم تنوع بخشی فراورده های آبزیان باهدف گسترش بازار و ایجاد مزیت سرمایه گذاری در این حوزه سخن گفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۱۷:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات ایران از برنامه ریزی برای تولید 2.6 میلیون تن محصولات آبزی طی 10سال آینده خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۱۴:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
دبیر اتحادیه تولید و تجارت آبزیان کشور گفت: مصرف سرانه محصولات آبزی در دنیا از 10 کیلو گرم به 22 کیلو رسیده و در همین مدت در ایران مصرف از یک کیلو به 14 کیلوگرم افزایش یافته که رشد 10 برابری نسبت به میانگین جهانی را نشان می دهد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۱۵:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیر شیلات استان البرز گفت: در استان البرز سالانه 3000 تن محصولات آبی تولید می شود، میزان تولید آبزیان در هر مترمربع 15 کیلوگرم است که با توجه به سیاست های تأمین امنیت غذایی باید به 50 کیلوگرم برسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۱۵:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز آموزش عالی امام خمینی از برگزاری هفتمین کنگره بین المللی تحقیقات آموزش شیلات کشور و رویداد فناوری های نوین شیلاتی خبر داد و گفت: زمینه سازی برای افزایش دوبرابری تولید محصولات آبزی از اهداف این کنگره است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۴:۲۵    
مدیر نمایشگاه صنعت شیلات خاورمیانه ایفکس 2023 با اشاره به تولید 75 درصدی خوراک آبزیان خاورمیانه توسط شرکت فرادانه، گفت: حضور شرکت های خصوصی و دانش بنیانی هم چون این واحد تولیدی در عرصه تولید خوراک آبزیان و تشکیل زنجیره های تولید محصولات آبزی پروری افق های پیش روی این صنعت را روشن تر از قبل نموده و ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۹:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
به گفته مسئولان، با توجه به سواحل شمال و جنوب کشور و پتانسیل بالای تولید محصولات شیلاتی، نیازی به واردات تیلاپیا در راستای تنظیم بازار نداریم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۰۷:۳۳    
تهران- ایرنا- مائو نینگ سخنگوی وزارت خارجه چین با تاکید براینکه اتخاذ اقدامات پیشگیرانه پکن از جمله ممنوعیت واردات محصولات آبزی ژاپنی برای حفاظت از ایمنی غذا و سلامت مردم، کاملاً مشروع، معقول و ضروری است، از توکیو خواست تا در مورد نیروگاه اتمی فوکوشیما مسئولانه عمل کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۰۸:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: به زودی بازارچه تخصصی عرضه محصولات آبزی در اردبیل با هدف دسترسی آسان مردم به آبزیان ایجاد می شود.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۰۸:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
پس از توقف هشت ماهه صادرات محصولات آبزی مازندران به کشور روسیه، صادرات این محصول از هفته آتی به ارزش حدود 3 میلیون دلار از سر گرفته می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۵ - ۱۶:۰۸   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این استان بیش از 70 درصد صید ماهی تن کشور را انجام می دهد، گفت: در روسیه بسیار طالب محصولات آبزی ما هستند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۲۳:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: فراهمی، دسترسی اقتصادی، سلامت و پایداری 4 مؤلفه امنیت غذایی است و برای رفع موانع در مصرف آبزیان ارزان سازی این محصولات باید در دستور کار قرار گیرد.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۷/۲۸ - ۱۱:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز، سید حسین حسینی روز پنجشنبه در جریان بازدید از مزارع شیلات زنجان به موضوع استفاده بهینه از آب و همچنین استفاده از محصولات آبزی تأکید کرد و گفت ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۰۸:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه سرپرست اداره کل شیلات استان کرمانشاه برآورد کرد، امسال تولید ماهی و دیگر محصولات آبزی در استان به بیش از 22 هزار تن برسد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۴:۱۳    
روزنامه ایران: تولید محصولات آبزی در سال های اخیر در ایران رونق خوبی پیدا کرده تا جایی که بسیاری از گونه ها که تا چند سال پیش در کشور قابل پرورش نبودند، اما حالا در مناطق مختلف در حال بهره برداری و استفاده هستند ...
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۹:۴۳    
تعداد بازدید: 39 برای افزایش سهم سفره مردم از پروتئین ها امکان تامین 20 تا 25 درصد پروتئین مصرفی مردم از طریق محصولات آبزی وجود دارد. به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران در گفت و گو با رادیو ایران به مناسبت ایام هفته دولت و با موضوع نگاه جدید وزارت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات ایران از صادرات 605 میلیون دلاری محصولات آبزی از کشور خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۰:۴۴    
ساعاتی پس از اینکه ژاپن، آب های رادیواکتیویته تصفیه شده از نیروگاه فوکوشیما را به اقیانوس آرام تخلیه کرد، چین تمام محصولات آبزی ژاپن را ممنوع کرد و مردم این کشور به منظور در امان ماندن از مسمومیت ناشی از تشعشعات، برای خرید نمک به فروشگاه ها هجوم بردند.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۲۳:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
پس از آن که ژاپن شروع به ریختن آب رادیواکتیو از نیروگاه هسته ای فوکوشیما به اقیانوس آرام کرد، "هجوم نمک" آغاز شد.
موج   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۵:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: بیش از 50 درصد ماهیان خاویاری در استان های شمالی تولید می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۸:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
محققان بیان کردند؛ با استفاده از نانولوله ها و به کارگیری آن ها در کروماتوگرافی و طیف سنجی جرمی، می توان با دقت و صحت بالا باقیمانده های آنتی بیوتیک آمینوگلیکوزید را در محصولات آبزی مشخص کرد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۰۸:۱۴   + ۱۷ سایت دیگر  
محققان نشان داد: با استفاده از نانولوله ها و به کارگیری آن در کروماتوگرافی و طیف سنجی جرمی، می توان با دقت و صحت بالا باقیمانده های آنتی بیوتیک آمینوگلیکوزید را در محصولات آبزی مشخص کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۰۹:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: بر اساس برنامه توسعه تولید آبزیان، میزان تولید محصولات آبزی در آذربایجان شرقی دو برابر می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به ظرفیت خوب استان در توسعه ماهیان گرمابی و زینتی، آبزی پروری و حمایت از آبزی پروری را با توجه به صادراتی بودن محصولات آبزی پروری و شیلاتی راهی مطمئن برای افزایش ارز آوری در کنار تامین امنیت غذایی خواند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون کشاورزی با اشاره با اهمیت اجرای کد رهگیری برای محصولات آبزی پروری، گفت: همه عوامل اهم از تولیدکنندگان، عوامل دولتی و تشکل ها باید نسبت به اجرای کد رهگیری برای تولید و عرضه محصولات شیلاتی حساس باشند؛ چرا که سلامتی مردم برای ما از اهمیت فراوانی برخوردار است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مدیرکل شیلات استان اردبیل کیفیت محصولات آبزی استان اردبیل را در سطح کشور مناسب ارزیابی کرد و گفت: بدنبال حذف واسطه بین تولید کننده و مصرف کننده محصولات آبزی در استان می باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: ورود تجهیزات مکانیزاسیون در بخش آبزی پروری، تولید محصولات آبزی را تا 30 درصد در استان اردبیل افزایش می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: باید در سریعترین زمان ممکن مقدمات شناسایی زمین مناسب برای ایجاد بازار تخصصی عرضه محصولات آبزی انجام بگیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات تاکید کرد: با توجه به هدفگذاری تولید 2.6 میلیون تنی محصولات آبزی در برنامه هفتم توسعه، لازم است بارانداز های تخصصی محصولات آبزی در استان های پرجمعیت کشور ایجاد شود.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۱:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به هدفگذاری تولید 2.6 میلیون تنی محصولات آبزی در برنامه هفتم توسعه، لازم است باراندازهای تخصصی محصولات آبزی در استان های پرجمعیتی چون تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز و سایر شهرها در دستور کار قرار گیرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات ایران از رشد 9 درصدی تولید محصولات آبزی و شیلات در یکسال گذشته خبر داد.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۲:۱۸   + ۱۹ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 26 سه پایگاه حفاظت منابع چوئبده، سجافی و ماهشهر، با انجام گشت دریایی در جهت مقابله با تخلفات صیدو صیادی،2860 کیلو گرم انواع محصولات آبزی در خوزستان را کشف و ضبط کردند. ...
آناج   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۰:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی میزان تولید سالانه محصولات آبزی در استان را در سال 1400 در حدود هشت هزار و 600 تن اعلام کرد و گفت: تولیدات استان در سال گذشته با 12 درصد افزایش به 10 هزار تن رسید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی نیشابور گفت: شهرستان نیشابور با تولید بیش از 1100 تن ماهیان گرمابی و سرد آبی رتبه دوم تولید محصولات آبزی را در خراسان رضوی دارد.
لالی نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۲۲:۰۶    
وقتی سخن از ماهی و محصولات آبزی پروری به میان می آید، ناخودآگاه توجه ها به سواحل جنوب و شمالی کشور جلب می شود، اما جالب اینجاست که استان چهارمحال و بختیاری با آنکه دور از دریا قرار دارد، بزرگ ترین تولید کننده ماهی سردابی کشور است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
تیم اقتصادی قزاقستان در بازدید از ظرفیت های کشاورزی، تجاری، صنعتی، گردشگری و بهداشت و درمان گلستان از خودکفایی گلستان در امور کشاورزی، دامداری و دامپروری، شیلات و تولید محصولات آبزی تقدیر و از این سطح توانمندی برای افزایش سطح مبادلات تجاری استقبال کرد.
مازنی نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۳:۴۲    
مدیر کل شیلات مازندران در مراسم افتتاح مزرعه پرورش ماهیان سردآبی قائم شهر از وجود سه هزار و 700 واحد آبزی پروری و 113 تشکل صیادی در استان خبر داد. قاسم کریم زاده افزود: واحدهای آبزی پروری و مجموعه صیادی مازندران با تولید سالانه 104 هزار تن ماهی به ارزش پنج هزار میلیارد تومان ، [...]
اقتصاد ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۰۱:۰۲   + ۱۶ سایت دیگر  
حوزه شیلات یکی از ظرفیت های مناسب کشور است. سواحل جنوبی ایران 4هزار و 500کیلومتر به همراه 200هزار کیلومتر سواحل شمالی کشور کل مساحت سواحل کشور را به 6هزار و 500کیلومتر می رساند تا ایران در تولید محصولات آبزی جایگاه 23جهان را داشته باشد ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۲۲:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات کشور گفت: طبق هدفگذاری صورت گرفته در برنامه هفتم توسعه تولیدات کشور در حوزه محصولات آبزی به دو میلیون و 600 هزار تن خواهد رسید.