جمعه ۲۵ خردادساعت ۰۲:۳۷Jun 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خودروهای دیزلی»

مدیرعامل شرکت خودروسازان دیزلی آذربایجان گفته که تاکنون 221 دستگاه از خودروهایی که خط تولید آنها توسط رئیس جمهور شهید در سفر دوم خود به تبریز افتتاح شده بود، تولید و به بازار مصرف عرضه شده است. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، رییس انجمن صنفی کارفرمایی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده درباره نرخ گواهی اسقاط در سال 1403 عنوان کرد: در حال حاضر قیمت گواهی اسقاط خودروهای بنزینی 35 میلیون و خودروهای دیزلی 55 میلیون تومان است اما ...
پرشین خودرو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۱:۰۷   + ۳۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از اجرای طرح تخصیص سوخت ناوگان دیزلی بر اساس اسناد حمل در جایگاه های مسیر خبر داد و گفت: از ابتدای خردادماه کارت سوخت ناوگان حمل و نقل در جایگاه های خارج از مسیر غیرفعال می شود.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۹:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: نرم افزار پیمایش میزان سوخت خودروهای دیزلی با هدف کنترل مصرف سوخت و جلوگیری از قاچاق و هدررفت سوخت راه اندازی می شود. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۱:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
گروه اقتصادی:افزایش حرف و حدیث ها درباره واردات برخی محصولات خارجی به کشور و از جمله محصولات خودرویی و دیزلی در روزهای اخیر بسیار حاشیه برانگیز شده است؛ این حاشیه ها تا به آنجا ادامه داشت که شهرداری تهران به عنوان یکی از نهادهای سفارش دهنده و مصرف کننده خودرو (و خودروهای دیزلی مثل اتوبوس ...
تیتر کوتاه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
با وجود خودروهای الکتریکی کمتر کسی به داشتن خودروهای دیزلی فکر می کند و بطبع از محبوبیت آنها کم شده است؛ با اینحال تویوتا به طرز منحصر به فردی به مسئله نگاه می کند و همچنان قصد دارد به تولید اینگونه خودروها ادامه دهد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۲:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با اجرای ابرپروژه هایی از جمله تولید خودروهای دیزلی و هیبریدی و ماشین آلات معدنی توسط بخش خصوصی با مشارکت سرمایه گذار خارجی، استان کرمان را به یکی از هاب های پیشرو در صنعت کشور از جمله در حوزه های فناورانه دنیا تبدیل می کند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۸:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
فناوران یکی از شرکت های دانش بنیان فیلترهای دوده را برای کاهش آلایندگی خودروهای دیزلی به تولید رساندند.
اندیشه کیش   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۲:۲۲    
مهلت نصب دستگاه سیپاد بر روی خودروهای دیزلی جهت دریافت سهمیه سوخت عملکردی و پیمایشی تا پانزده اردیبهشت اعلام شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۸:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
زابل- ایرنا- فرماندار ویژه شهرستان زابل در نشست با جمعی از مالکان خودروهای دیزلی در حوزه سیستان از پیگیری کاهش سهمیه سوخت خودروهای دیزلی این منطقه خبر داد.
زومیت   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۷:۴۶    
تویویتا برخلاف سایر خودروسازان، موتورهای دیزلی را کنار نمی گذارد و به تولید آن ها ادامه می دهد. تبلیغات محبوبیت خودروهای دیزلی روزبه روز در حال کاهش است و بسیاری از خودروسازان فروش خودروهای دیزلی خود را متوقف کرده اند؛ اما تویوتا طور دیگری به موضوع نگاه می کند. ...
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۰۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
نروژ قصد دارد تا سال 2025 به فروش خودروهای دیزلی و بنزینی پایان دهد. از همین رو بازار خودروهای برقی در این کشور به شدت رونق دارد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری اصفهان و حومه از اقدامات گسترده انجام شده برای ساماندهی خودروهای دیزلی از جمله مینی بوس، اتوبوس، ون، اتوبوس های برون شهری و آمبولانس های سطح شهر خبر داد.
اندیشه کیش   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۷:۰۲    
مهلت تعیین شده نصب دستگاه سیپاد بر روی خودروهای دیزلی برای دریافت سهمیه سوخت پیمایشی و عملکردی دو هفته اعلام شد.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: شاید یکی از معدود نکات برجسته و مثبت پنجمین نمایشگاه خودرو اتو اکسپو تهران ، حضور شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) است که به خبرنگاران و مراجعه کنندگان این امکان را می دهد تا سوالات مهم خود در حوزه کیفیت و خدمات پس از فروش خودرو را مطرح کنند.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکزملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سوخت در تهران و کلانشهر ها از کیفیت خوبی برخوردار است٬ اما عملکرد سوخت بستگی به عملکرد خود خودرو دارد. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۵:۵۷    
مناطق کم انتشار (LEZ) یا فوق کم انتشار (ULEZ) رویکردهای خودرومحور برای کاهش آلودگی هوا هستند که بر اساس آن ها ورود خودروهای دیزلی یا وسایل نقلیه ای که استانداردهای آلایندگی یورو را برآورده نمی کنند، ممنوع است و در صورت تخطی شامل هزینه های سنگین جریمه می شوند.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۰۹:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
وجود خودروهای دیزلی در سطح شهر برای آسمان آبی همانند یک بمب ساعتی عمل می کنند. آلودگی هوا یکی از مسائل مهم و پیچیده درحوزه محیط زیست است که تاثیرات منفی برسلامت انسان و کیفیت هوا دارد. با افزایش تعداد خودرو ها در جوامع مدرن، مشکلات مربوط به آلودگی هوا نیز افزایش یافته است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۰۹:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
رییس مرکزملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سهم منابع متحرک اعم از اتوبوس، مینی بوس، موتورسیکلت، تاکسی، کامیون و خودروهای شخصی در آلایندگی کلانشهرها، 60 درصد در تولید ذرات کمتر از 2.5 میکرون و خودروهای دیزلی 32 درصد را بر عهده دارند.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۲۲:۳۴    
معاون وزیر نفت گفت: روزانه 62 تا 63 میلیون لیتر گازوئیل به حدود یک میلیون و 900 هزار خودروی دیزلی اختصاص می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۲:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: قزوین به عنوان تنها تولیدکننده خودروهای دیزلی کشور، یکی از استان های مهم صنعت خودروسازی نیز محسوب می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۱:۳۱   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: اعداد و ارقام سیاهه آلودگی هوا نگران کننده است و مطابق با این سیاهه سهم آلودگی خودروهای دیزلی 33 درصد برآورد شده و بر این اساس باید تمرکز جدی روی خودروهای سنگین باری و مسافری داشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۳:۲۲    
شاهرود- بررسی ها نشان می دهد که برخی رانندگان خودروهای دیزلی با مشکل عدم تخصیص سهمیه بعد از مشکل به وجود آمده در جایگاه های سوخت کشورمان روبرو شده اند.
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۰۸:۳۳    
60 درصد آلودگی هوا در کلانشهرها ناشی از آلایندگی خودروهای دیزلی است
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
طبق نظرسنجی های مردمی دو مساله آلودگی هوا و ترافیک در صدر معضلات شهر تهران قرار گرفته اند، بر اساس آمارهای جهانی 60درصد آلودگی هوا در کلان شهرها ناشی از آلایندگی خودروهای دیزلی است.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۰۸:۵۷    
ماهیت کمیته اضطرار، کاهش آلودگی هوا نیست و فلسفه تشکیل جلسات این کمیته در شرایط اضطرار آلودگی هوا، صیانت از جان شهروندان است.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۶:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
گروه بین الملل: طبق گزارش انجمن خودروسازان اروپا (ACEA)، ثبت نام خودروهای برقی جدید در اتحادیه اروپا از ژانویه تا اکتبر برای اولین بار از خودروهای دیزلی پیشی گرفته است. این بدان معناست که خودروهای برقی پس از خودروهای گازسوز و هیبریدی سومین نوع خودرو محبوب در اینجا هستند.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۰:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
دانستنی آنلاین: انجمن خودروسازان اروپا اعلام کرد که خودروهای تمام الکتریکی 14.2 درصد از فروش را در ماه اکتبر به خود اختصاص دادند و برای سومین بار از فروش خودروهای دیزلی پیشی گرفتند ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۰۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
در سال های اخیر شهرهای بزرگ جهان که با معضل آلودگی هوا دست به گریبان هستند راهکارهای متفاوتی را برای حل این مشکل طراحی و اجرا کرده اند از اعمال قوانین کنترل ترافیک نظیر تعیین مبلغ شارژ اضافی پارکینگ برای خودروهای دیزلی و جلوگیری از تردد خودروهای شخصی در خیابان های اصلی گرفته تا ایجاد مناطق جنگلی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۰۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
در سال های اخیر شهرهای بزرگ جهان که با معضل آلودگی هوا دست به گریبان هستند راهکارهای متفاوتی را برای حل این مشکل طراحی و اجرا کرده اند از اعمال قوانین کنترل ترافیک نظیر تعیین مبلغ شارژ اضافی پارکینگ برای خودروهای دیزلی و جلوگیری از تردد خودروهای شخصی در خیابان های اصلی گرفته تا ایجاد مناطق جنگلی ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۴:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
رانندگان خودروهای دیزلی حوزه سیستان در مقابل درب فرمانداری شهر زابل تجمع کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۱:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
زاهدان - ایرنا - معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه زابل گفت: تجمع اعتراضی رانندگان خودروهای دیزلی حوزه سیستان مقابل فرمانداری به علت کاهش سهمیه سوخت پایه آنها بوده این درحالی است که برخی از رانندگان به جای ارائه خدمت اقدام به فروش سوخت می کردند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۴:۳۲    
استکهلم، پایتخت سوئد، از ممنوعیت مطلق تردد خودروهای بنزینی و دیزلی در منطقه تجاری مرکز شهر خود تا سال 2025 خبر داد. شهردار پاریس نیز در نظر دارد تا قبل از المپیک سال آینده تردد همه خودروهای دیزلی و تا سال 2030 خودروهای بنزینی را ممنوع کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
جمعی از رانندگان مینی بوس های رفسنجان که کار سرویس دهی به مدارس و کارخانه ها را انجام می دهند در اعتراض به کاهش سهمیه سوخت به دفتر امام جمعه مراجعه کردند تا نسبت به حل مشکلات شان چاره اندیشی شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۲:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت: گواهی اسقاط خودروهای سنگین به میزان قابل قبولی صادر شده است و ما به اسقاط خودروهای سنگین به ویژه خودروهای دیزلی شتاب خواهیم داد.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۲۱:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
براساس مصوبه هیئت وزیران مورخ 21 خرداد 1402، جدول کامل حقوق ورودی خودروهای سواری در سال 1402 به تفکیک نوع خودرو، حجم موتور و نوع سوخت منتشر شده است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۲۷ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ممنوعیت تردد خودروهای بنزینی و دیزلی رسماً در سراسر جهان راه پیدا کرده است و استکهلم شهر بعدی در صف است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۵:۴۹    
استکهلم سوئد با ایجاد یک محله زیست محیطی جدید در منطقه مرکز شهر در سال 2025، تردد خودروهای دیزلی و بنزینی را در این منطقه به طور کامل ممنوع می کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۰:۰۵    
تبریز- آذربایجان شرقی با داشتن شرکت های تولید خودروهای دیزلی همچون رخش خودرو قطب تولید خودروهای دیزلی در کشور به شمار می رود.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۰:۱۱   + ۱۲۲ سایت دیگر  
محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم خبر خوشی در خصوص واریز یارانه بنزین جدید و تغییرات در کارت سوخت خودروها داد.
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
گازوئیل به عنوان سوخت خودروهای دیزلی و تولید نیروی مورد نیاز موتور مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع موتور این خودروها برای آنکه عملکرد درستی داشته باشد نیاز به میزان مشخصی سوخت دارند ...
چرخان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۱:۰۶    
بر اساس اخباری که تاکنون منتشر شده، به نظر می رسد که کمپانی ولوو در نظر دارد تا تولید مدل های دیزلی خود را تا اوایل سال 2024 متوقف کند. شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا این شرکت چنین تصمیمی گرفته است. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۴۰    
گروه بین الملل: ولوو امروز در هفته آب و هوا در نیویورک اعلام کرد که تولید خودروهای دیزلی را تا اوایل سال 2024 متوقف می کند. این تصمیم نشان می دهد که صنعت خودرو و تقاضای مصرف کنندگان با توجه به بحران آب و هوا با چه سرعتی در حال تغییر هستند.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۷:۵۷   + ۵۱ سایت دیگر  
مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران گفت: از 18 شهریور اگر در محدوده طرح ترافیک خودروی دودزا و دارای نقص مشاهده شود، معاینه فنی خودرو توسط پلیس ابطال می شود. ...
صنعت ماشین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۳:۵۷    
صنعت ماشین: شرکت زامیاد که زیر مجموعه ای از شرکت سایپا به حساب می آید تصمیم گرفته است که برای اولین بار در زمینه خودروهای دیزلی فعالیت کند و تصمیم گرفته که پس از سال ها فعالیت خود را در زمینه خودروهای دیزلی آغاز کند و با کامیونت باراد قصد دارد به بازارکامیونت های کشور وارد شود.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۲:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
گروه بین الملل: تقاضا برای خودروهای دیزلی در سال های اخیر پس از رسوایی دیزلگیت به طور پیوسته در حال کاهش بوده است.
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۲۳:۱۷    
فروش خودروهای دیزلی در اروپا در سال های اخیر رو به کاهش بوده و ژوئن امسال برای اولین بار در تاریخ، فروش خودروهای الکتریکی از خودروهای بنزینی در آسیا پیشی گرفت.با این حال، آلمان هنوز بازار مناسبی برای خودروهای دیزلی است ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۴:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
فروش خودروهای دیزلی در اروپا در سال های اخیر رو به کاهش بوده و ژوئن امسال برای اولین بار در تاریخ، فروش خودروهای الکتریکی از خودروهای بنزینی در آسیا پیشی گرفت.با این حال، آلمان هنوز بازار مناسبی برای خودروهای دیزلی است ...