پنجشنبه ۰۱ آبانساعت ۰۲:۱۱Oct 2020 22

جدیدترین‌های «پژوهش های قرآنی»

ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
نود و پنجمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی پژوهش های قرآنی شامل هفت مقاله منتشر شد.
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۳:۴۴    
مقالات سومین همایش ملی پژوهش های قرآنی در تاریخ 25 شهریور 1399 در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد. این رویداد در تاریخ 6 خرداد 1399 تا 7 خرداد 1399 توسط معاونت پژوهش حوزه علمیه سفیران هدایت امام خامنه ای و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار شده است ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۸:۴۶    
فصلنامه علمی پژوهشی پژوهش های قرآنی در مقاله ای با عنوان بازپژوهی تحلیلی دلالت آیه 3 سوره نساء بر اصل تک همسری یا چند همسری به تبیین دلالت این آیه پرداخته است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مرحوم گرجی از جمله پژوهشگرانی بود که در کنار گذراندن تحصیلات آکادمیک، دروس حوزوی را تحت تعلیم اساتید و علمای بزرگ فراگرفته بود. وی در سال 1373 در نمایشگاه بین المللی قرآن به دریافت عنوان خادمان قرآن کریم در عرصه پژوهش مفتخر شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۲:۳۱    
رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم ضمن اعلام خبر راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی نظام سازی قرآنی، اظهار کرد: پژوهش های قرآنی نیازمند نظام شبکه ای تحقیقاتی است ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ جلسه هیأت تحریریه دوفصلنامه پژوهش های قرآنی - فقهی خانواده، در مدیریت حوزه علمیه خواهران اصفهان برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۷:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
یک پژوهشگر قرآنی گفت: پژوهش های قرآنی نیازمند یک نظام شبکه ای تحقیقاتی است، به این معنا که باید پژوهش قرآنی به سمت مرجعیت و نظام سازی سوق داده شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم پژوهشگر قرآن و حدیث بر لزوم پژوهش های قرآنی در عرصه ره یافت های تربیتی تفسیر رضوی توسط محققان حوزوی و دانشگاهی تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۲:۱۷    
قزوین - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه قزوین گفت: پژوهش های قرآنی و توجه به این موضوع در برنامه های فرهنگی و دینی ما مورد غفلت قرار گرفته و باید در این خصوص چاره اندیشی کنیم.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
نود و چهارمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی پژوهش های قرآنی شامل 7 مقاله منتشر شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۲:۰۸    
حوزه / استاد حوزه علمیه قم گفت: براساس فرمایش مقام معظم رهبری جهت گیری پژوهش های قرآنی باید به سمت عینیت بخشی دستورات قرآن در جامعه و زندگی مردم باشد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین احتشام گفت: همانگونه که معظم انقلاب می فرماید، جهت گیری پژوهش های قرآنی باید به سمت عینیت بخشی دستورات قرآن در جامعه و زندگی مردم باشد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۵:۵۳    
حجت الاسلام اسدی موحد گفت: یکی از برنامه های مصوب و جدی رایزنان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور نشر فرهنگ قرآنی از طریق برگزاری همایش های علمی و پژوهش های قرآنی است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۱۴:۳۱    
آستان مقدس امام حسین(ع) از ادامه تحویل گرفتن پژوهش های شرکت کنندگان در مسابقه پژوهش های قرآنی خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۱۵:۳۶    
شیخ احمد قیس، رئیس مرکز علمی مطالعات و پژوهش های قرآنی لبنان با اشاره به شواهدی از قرآن کریم در ارتباط با ابتلای انسان ها به بلا و مصیبت در طول تاریخ، تأکید کرد: ایمان به خداوند تعالی، دعا به سوی او در سختی و راحتی و استفاده از اسبابی که او قرار داده است ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۸ - ۰۱:۲۵    
مرحوم آیت الله سیدعلی کمالی دزفولی(ره) یکی از قرآن پژوهان سترگ معاصر بود که از نوابغ خاندان سادات مشهور گوشه بود که زانوی تلمذ محضر اساتید به نام حوزه های علمیه زد. او از سال 1348 تا پایان عمر به مطالعه و تحقیق مداوم در علوم قرآنی و تفسیر و تألیف قرآن پرداخت.
کنفرانس آلرت   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۲۱:۰۹    
سومین همایش ملی پژوهش های قرآنی در تاریخ 6 خرداد 1399 تا 7 خرداد 1399 توسط معاونت پژوهش حوزه علمیه سفیران هدایت امام خامنه ای در شهر تهران برگزار می شود. این همایش توسط پایگاه اینترنتی کنفرانس الرت اطلاع رسانی می شود. محورهای همایش: علوم انسانی: ...
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۸:۲۸    
آستان مقدس حضرت عباس(علیه السلام) در کربلای معلی، پایگاه اینترنتی نسخه های خطی قرآن کریم و پژوهش های قرآنی را افتتاح کرد.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۷:۳۶    
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین سید فاضل الجابری با توجه به شیوع بیماری کرونا در جهان و کشورهای اسلامی به بیان دیدگاه قرآن کریم درباره بلاها و گرفتاری ها و وظیفه مسلمانان هنگام نزول بلا پرداخت.
رسا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نود و سومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی پژوهش های قرآنی به صاحب امتیازی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه خراسان رضوی با مدیر مسؤولی سید عباس صالحی منتشر شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۵:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
نود و سومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی پژوهش های قرآنی با مقالاتی همچون جستاری در آراء و اندیشه های صبحی منصور با تأکید بر نماز در قرآن منتشر شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۰:۵۵    
سومین همایش پژوهش های قرآنی انجمن پژوهش های علوم اجتماعی ایران و معاونت پژوهش سفیران هدایت امام خامنه ای در چهار بخش کتاب، مقاله، پایان نامه و طرح پژوهشی برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۲۲:۵۲    
استاد حوزه ودانشگاه گفت: اگر یک فرد می تواند در جامعه ای مثل ایران فرقه ای ایجاد کند چون روحیه تحقیق و جستجوگری قرآنی در جامعه ما نهادینه نشده است و ما به عنوان حوزه علمیه اگر قرار است جامعه ای را بپرورانیم اول باید جامعه علمی خودمان را قرآنی کنیم.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۸    
حوزه/ حرم مطهر حضرت عباس علیه السلام از تصمیم خود برای برگزاری اولین همایش علمی درباره پژوهش های قرآنی مستشرقان معاصر با تمرکز بر نقد موسوعه قرآنی "لیدن" خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۳:۵۵    
گروه چندرسانه ای رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم در این پرسش پاسخ داد که آیا می توان از روش های غربی مانند زبان شناسی و نشانه شناسی در پژوهش های قرآنی استفاده کرد، گفت: معتقدم تمام این روش ها باید مورد توجه قرار گیرد و احیاناً اگر نقیصه ای وجود دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ - ۰۹:۳۶    
گفتگوی ویژه اخبار قرآنی فردا جمعه (29 آذر) ساعت 10 صبح از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ۱۱:۲۷    
گروه اندیشه رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر با بیان اینکه میان ما و شگفتی های قرآن حجاب افتاده است، اظهار کرد: مانند ماهی که در دریای شنا می کند و دریا برایش عادی شده، کشور قرآنی هستیم، اما آن طور که باید به پژوهش های قرآنی توجه نداریم ...
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ - ۱۲:۱۳    
مقالات هشتمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی در تاریخ 26 آذر 1398 در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد. این رویداد در تاریخ 1 اردیبهشت 1393 توسط دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و تحت حمایت سیویلیکا در شهر قم برگزار شده است.در این رویداد 52 مقاله شامل 1625 صفحه ارائه شده است ...
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ - ۱۵:۵۶    
مقالات دهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی در تاریخ 25 آذر 1398 در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد. این رویداد در تاریخ 1 اردیبهشت 1396 توسط دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و تحت حمایت سیویلیکا در شهر قم برگزار شده است.در این رویداد 45 مقاله شامل 1165 صفحه ارائه شده است ...
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ - ۱۵:۵۶    
مقالات یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی در تاریخ 25 آذر 1398 در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد. این رویداد در تاریخ 1 اردیبهشت 1397 توسط دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و تحت حمایت سیویلیکا در شهر قم برگزار شده است.در این رویداد 267 مقاله شامل 5714 صفحه ارائه شده است ...
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ - ۱۵:۴۱    
مقالات ششمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی در تاریخ 25 آذر 1398 در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد. این رویداد در تاریخ 1 تیر 1391 توسط دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و تحت حمایت سیویلیکا در شهر قم برگزار شده است.در این رویداد 81 مقاله شامل 2558 صفحه ارائه شده است ...
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ - ۱۵:۴۱    
مقالات نهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی در تاریخ 25 آذر 1398 در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد. این رویداد در تاریخ 1 اردیبهشت 1394 توسط دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار شده است.در این رویداد 46 مقاله شامل 1233 صفحه ارائه شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ - ۱۲:۴۴    
یکی از استان هایی که در زمینه برنامه های قرآنی به خصوص پژوهش های قرآنی به نسبت سایر استان ها ضعیف بوده استان کهگیلویه و بویراحمد است، به وضوح جای خالی برنامه های پژوهشی قرآنی در این استان مشاهده می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۰:۰۷    
گفتگوی ویژه اخبار قرآنی جمعه (22 آذر) ساعت 10 صبح از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
دفتر تبلیغات اسلامی با تأسیس بزرگترین مرکز قرآن پژوهی کشور توانسته است جامع ترین زیرساخت قرآنی را با هدف ارتقای فرهنگ قرآن و فراهم ساختن زمینه توسعه پژوهش های قرآنی در کشور را فراهم نماید.
رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۶:۳۶    
نود و دومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی پژوهش های قرآنی به صاحب امتیازی پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ویژه پاییز 98 منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
نود و دومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی پژوهش های قرآنی، به همت اداره نشریات پژوهشکده اسلام تمدنی شعبه خراسان رضوی چاپ و منتشر شد.
کنفرانس بوک   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۲۱:۱۶    
محور ها : - روش شناسی پژوهش های قرآنی - انسان شناسی از منظر قرآن کریم و روایات - رشد و تحول از منظر قرآن کریم و روایات - مسائل اجتماعی از منظر قرآن کریم و روایات - آسیب شناسی از منظر قرآن کریم و روایات - سلامت از منظر قرآن کریم و روایات - مشاوره و درمان ا زمنظر قرآن کریم و روایات ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه مسابقات معاون فرهنگی و روابط عمومی اداره عقیدتی سیاسی نهاجا در افتتاحیه هجدهمین دوره مسابقات قرآن کریم دانشجویان دانشگاه شهید ستاری و هنرآموزان مرکز آموزش های هوایی شهید خضرائی بر توجه به تحقیقات و پژوهش پیرامون قرآن کریم و تبیین جایگاه قرآن تأکید شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۳:۵۱    
یک استاد دانشگاه با اشاره به آسیب های رایج در نگارش رساله ها و پژوهش ها در حوزه علوم قرآن، گفت: مشکل این است که متن محور حرکت می کنیم در حالی که باید مساله محور باشیم. عجیب است که ما در دانشگاه دیگر درس خارج نداریم.
رسا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۶:۴۶    
نود و یکمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی پژوهش های قرآنی با 7 مقاله منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
نودویکمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی پژوهش های قرآنی، به همت اداره نشریات شعبه خراسان رضوی چاپ و منتشر شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۱۴:۳۶    
مدیر تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی فارس گفت: مسابقه قرآنی ترنم وحی در سطح استانی و در سه محور قرآن، کتابخوانی و پژوهش های قرآنی هفتم آذرماه در این استان برگزار می شود.
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۸:۵۹    
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین حسین مهدیان، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج گفت: بانو عفت باباصفری ، وقف خود را با نیت مصارف معینه از جمله پژوهش های قرآنی و سایر علوم دینی ...
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۷:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین حسین مهدیان، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج در گفت و گو با ایکنا از البرز، اظهارکرد: بانو عفت باباصفری ، وقف خود را با نیت مصارف معینه از جمله پژوهش های قرآنی و سایر علوم دینی، کمک به برگزاری مراسم های مذهبی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۶/۱۵ - ۱۲:۳۷    
موسسه بوستان کتاب چاپ سوم از جلد نخست مجموعه پژوهش های قرآنی علامه شعرانی نوشته سیدمحمدرضا غیاثی کرمانی را منتشر کرد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۳:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
نودمین شماره فصلنامۀ علمی پژوهشی پژوهش های قرآنی با مقالاتی همچون موانع پایبندی به هنجارها از نگاه قرآن کریم روانه بازار نشر شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۱:۳۰    
گروه دانشگاه رتبه نخست مقطع دکترای هجدهمین جشنواره پایان نامه های برتر قرآنی با بیان اینکه نتوانسته ایم مهارت مسئله یابی را به دانشجویان علوم قرآنی آموزش دهیم، گفت: اگر فعالیت های پژوهشی این حوزه آنالیز شود، عمده آثار موضوع محورند ...
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- پایگاه جامع قرآنی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، در حاشیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم رونمایی شد. حجت الاسلام والمسلمین مرتضایی در خصوص این پایگاه جامع قرآنی به خبرنگار شفقنا گفت: ما در این پایگاه سعی کردیم همه نیازهای کاربران قرآنی شامل قرآن، ترجمه، تلاوت ...