چهارشنبه ۰۵ آذرساعت ۰۵:۳۹Nov 2020 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مداخلات آمریکا»

تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
فارس: علی الغانمی عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق از مداخلات آمریکا در مسائل داخلی این کشور انتقاد کرد. روزنامه العربی الجدید به نقل از الغانمی گزارش داد که وتوی آمریکا مانع از خرید سامانه پدافند هوایی اس-300 روسیه توسط عراق شده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۹:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
درحالی که روز گذشته منابع از توافق عون و حریری برای توزیع پست های حاکمیتی می گفتند، امروز با اشاره به مداخلات آمریکا و فرانسه اعلام کردند که حریری دیدگاه خود را در این زمینه تغییر داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
نماینده پارلمان لبنان و عضو دفتر سیاسی جنبش أمل اعلام کرد که مداخلات آمریکا در لبنان و همچنین دیگر مداخلات خارجی باعث به تأخیر افتادن تشکیل کابینه جدید در این کشور شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه سوریه در مراسم سالروز تأسیس چین نوین اعلام کرد، سوریه در جنگ علیه مداخلات آشکار آمریکا و دیگر کشورهای غربی در کنار چین ایستاده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۸:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت نجات ملی یمن ضمن تشریح مداخلات آمریکا در یمن قبل از انقلاب 21 سپتامبر 2014، اعلام کرد، آمریکا و ائتلاف متجاوز دنبال تجزیه یمن با هدف تسهیل ادغام آن در پروژه غربی هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۹:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
شبکه المسیره اسنادی محرمانه را در خصوص قیمومیت آمریکا و مداخلات این کشور در یمن پیش از انقلاب 21 سپتامبر منتشر کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۷:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
فراکسیون وفا به مقاومت اعلام کرد: تلاش های برخی برای کمک گرفتن از خارج در زمینه تشکیل دولت جعلی تلاشی برای توخالی کردن طرح فرانسه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه چین با انتقاد از مداخلات آمریکا در دریای جنوبی چین تأکید کرد که واشنگتن با رفتارهای خود باعث تشدید بی ثباتی در این منطقه می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۲:۴۲    
نماینده ائتلاف فتح در پارلمان عراق با تاکید بر رد حضور و مداخلات آمریکا در پرونده های عراق اظهار داشت که الکاظمی در سفر خود به واشنگتن باید این نکات را در نظر بگیرد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۲۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه سیاسی: سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه با رد اتهامات بی اساس وزیرخارجه آمریکا علیه کشورمان در خصوص ارسال سلاح به طالبان اظهار داشت: آنچه امروز در افغانستان می گذرد نتیجه جنگ افروزی و مداخلات آمریکا در امور افغانستان است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۰۷:۵۴   + ۹۸ سایت دیگر  
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه با رد اتهامات بی اساس وزیرخارجه آمریکا علیه کشورمان در خصوص ارسال سلاح به طالبان اظهار داشت : آنچه امروز در افغانستان می گذرد نتیجه جنگ افروزی و مداخلات آمریکا در امور افغانستان است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۲۱:۴۹    
24کشور عضو اتحادیه اروپا با اعتراض شدید به تحریم های آمریکا بر ضد دولت هایی که در پروژه خط لوله انتقال گاز نورد استریم -2 حضور دارند، علیه واشنگتن جبهه واحدی را تشکیل دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
تشدید درگیری ها میان مصر و اتیوپی در ماجرای بحران سد النهضه٬ زمینه را برای افزایش مداخلات آمریکا و نیز طمع ورزی های رژیم صهیونیستی فراهم می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو فراکسیون حزب الله در پارلمان لبنان ضمن تأکید بر مداخلات آمریکا در لبنان اعلام کرد، فشارهای اقتصادی در نتیجه سقوط گزینه نظامی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۵۸    
سفارت پکن در واشنگتن در واکنش به موضع ضد چینی وزیر خارجه آمریکا در خصوص رد حق حاکمیتی پکن در دریای چین جنوبی، مداخلات آمریکا را تهدیدی برای صلح و ثبات منطقه خواند.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۲۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
یک پایگاه خبری-تحلیلی آمریکایی نوشت که عمده مشکلات حال حاضر در عراق، ریشه در پایه ریزی سیستم حکومتی در عراق دارد که سال 2003 به دست آمریکا صورت گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
شماری از مردم لبنان ضمن تجمع در برابر سفارت آمریکا، دخالت های مکرر واشنگتن در امور داخلی کشورشان را محکوم کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
کمیته هماهنگی دیدار احزاب و شخصیت های ملی لبنان در بیانیه ای با محکوم کردن مداخلات آمریکا در این کشور تأکید کرد که شرط اول خروج از بحران ها گشودن باب روابط با سوریه است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نماینده سابق مجلس با اشاره به دشمنی های آمریکا علیه کشورمان، تاکید کرد اتفاق پیش آمده بین نمایندگان و دکتر ظریف، چیزی جز شادمانی برای آمریکا و فاصله گرفتن از مسیر خدمت به مردم نبود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
فراکسیون صادقون عراق اعلام کرد پارلمان عراق باید برای بررسی مداخلات آمریکا، جلسه ای فوق العاده را تشکیل دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
در صورتی که طالبان توافق را نادیده بگیرد یا شرایط در افغانستان بار دیگر مداخلات آمریکا را برانگیزد، آسیای مرکزی می تواند به عنوان یک پشتوانه برای نفوذ و مداخله مورد استفاده قرار گیرد.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۲:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشت: جهان منهای مداخلات آمریکا، از آرامش، امنیت و ثبات بیشتری برخوردار خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اینترنتی گلوبال تایمز: وزارت امور خارجه چین امروز دوشنبه اعلام کرد پکن به تلافی دخالت آمریکایی ها در امور داخلی هنگ کنگ، واکنش سختی نشان خواهد داد و صدور روادید برای مقامات آمریکایی را ممنوع خواهد کرد. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۶:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : انتشار نامه ای منتسب به سفیر آمریکا در عراق با واکنش جریان های سیاسی عراق روبرو شد و آنها محتوای این نامه را دخالت در امور داخلی کشورشان توصیف کردند. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۲۲:۴۶    
چین به افزایش مداخلات آمریکا در هنگ کنگ و تایوان، شدیدا واکنش نشان داد و تایوان را به برخورد نظامی تهدید کرد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- وزارت خارجه چین در بیانیه ای خواستار توقف مداخلات واشنگتن شد. تاریخ انتشار: 17:47 - 08 خرداد 1399 - کد خبر: 624502
کیهان   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۲۱:۴۷    
دولت چین در واکنش به افزایش مداخلات آمریکا در هنگ کنگ و تایوان، اعلام کرد که علی رغم شرایط کرونایی موجود، چین برای هر گونه نبردی آماده است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ - ۲۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با شروع مجدد آشوب ها در هنگ کنگ به بهانه لایحه جدید امنیت ملی، دولت چین به آمریکا به خاطر حمایتش از آشوبگران هشدار داد و تهدید کرد که این اقدام واشنگتن را تلافی خواهد کرد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۳:۴۳   + ۸۵ سایت دیگر  
رؤسای جمهور ایران و عراق روابط دو کشور را برادرانه، تاریخی و فرهنگی دانستند و بر ضرورت تلاش برای توسعه، تقویت و تحکیم همه جانبه مناسبات تهران- بغداد بویژه افزایش همکاری ها و تبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور در راستای تامین منافع دو ملت تاکید کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ - ۰۸:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رسانه های عراقی متن نامه منسوب به سفیر آمریکا در این کشور را در آستانه رأی اعتماد پارلمان به کابینه مصطفی الکاظمی منتشر کردند که دخالتی آشکار در امور داخلی عراق است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ۱۰:۰۱    
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، بار دیگر در اقدامی مداخله جویانه به خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا قول همکاری داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ - ۲۰:۱۹   + ۵۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور در تماس تلفنی با نخست وزیر ایتالیا، گفت: دخالت بیگانگان بویژه مداخلات آمریکا که با جنایت و خطرآفرینی همراه است، آرامش منطقه را تهدید می کند.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ - ۲۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
دخالت آمریکا در مورد تعین رئیس بانک مرکزی لبنان، با واکنش تند جنبش حزب الله لبنان مواجه شد و این جنبش از دولت بیروت خواست بی توجه به مداخلات آمریکا عمل کرده و فقط اصل حاکمیت لبنان را در نظر بگیرد.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حسن هانی زاده با اشاره به تلاش بشار اسد برای کاهش مداخلات آمریکا در سوریه گفت: راهبرد دولت سوریه این است که از طریق فشار به نیروهای آمریکایی و حتی نیروهای ترکیه، آنها را از خاک سوریه اخراج کند و تاکنون موفقیت هایی نیز داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده پارلمان لبنان با تاکید بر محکومیت قاطع مداخله آشکار واشنگتن در در تعیین سمت های بانک مرکزی این کشور، از دولت خواست با این نوع تجاوزگری علیه حاکمیت ملی مقابله کند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۶:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
مردم نیوز :صدور حکم آزادی عامر الفاخوری جاسوس و مزدور رژیم صهیونیستی در لبنان موجی از واکنش های منفی و محکومیت ها را در این کشور به دنبال داشت چراکه الفاخوری جنایات بسیار زیادی را به ویژه در قبال اسرا مرتکب شده و آزادی وی به بهانه های مختلف از جمله مرور زمان غیر قابل قبول است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۱۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
دو نفر از نمایندگان پارلمان عراق ضمن هشدار نسبت به مداخلات آمریکا در مسائل داخلی این کشور، از بغداد خواستند که در راستای پایان بخشیدن به این مداخلات، تلاش کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه یمن تجاوزات اخیر آمریکا علیه مواضع نظامی و غیرنظامی عراق را محکوم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ائتلاف پارلمانی الصادقون عراق تأکید کرد که تمامی راه های قانونی پیش روی پارلمان این کشور قرار دارد تا از مداخله آمریکا در مسائل کشور جلوگیری کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
پکن- ایرنا- فیلیپ بورینگ تحلیلگر مقیم هنگ کنگ سیاست های مداخله جویانه آمریکا در منطقه خاورمیانه را خارج از حد و مرز و بدون کنترل ارزیابی کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۳:۴۴    
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سابقه مداخلات آمریکا در مناطق مختلف جهان نشان می دهد که اقدامات این کشور تاکنون ثمره ای جز ناامنی و بی ثباتی نداشته است.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مهم ترین اقداماتی که لازم است در راستای تحقق انتقام سخت و باهدف تسهیل روند اخراج آمریکا از اقتصاد عراق در دستورکار قرار بگیرد، فراهم کردن امکان استقلال بخش نفت عراق از آمریکاست ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۱۰:۴۱   + ۶۷ سایت دیگر  
وزیر دفاع کشورمان گفت: رفع تنش ها در منطقه با پایان بخشیدن به حضور و مداخلات آمریکا در منطقه امکان پذیر خواهد بود.
برترین ها / مرور نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۲۱:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر در واکنش به اتهامات آلمان علیه کشورمان نوشت: آلمان⁩ در حالی با خطا و دروغ ⁧ ایران ⁩ را به بی ثبات کردن منطقه متهم می کند که چشمان خود را در مقابل مداخلات غیرقانونی ⁧آمریکا⁩ به عنوان مهم ترین عامل بی ثباتی غرب آسیا بسته ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۲:۱۸   + ۴۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اتهامات آلمان علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: آلمان چشمان خود را به مداخلات آمریکا در غرب آسیا که مهم ترین عامل بی ثباتی بوده، بسته است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - مفسر سیاسی شبکه تلویزیونی راشاتودی معتقد است که رزمایش ایران، روسیه و چین در اقیانوس هند و دریای عمان یک مانور نظامی صرف نیست بلکه اعلامیه سیاسی است و واکنشی به مداخلات آمریکا در منطقه محسوب میشود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ - ۱۲:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
دبیر کل جنبش عصائب اهل الحق عراق به دلایل استعفای نخست وزیر این کشور پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ - ۱۶:۰۱    
در پی اعتراض روز شنبه عراقی ها به مداخلات آمریکا و تحریم مقامات عراقی، راهپیمایان در اقدامی نمادین دونالد ترامپ و هم پیمانان منطقه ای آمریکا را به دار مجازات آویختند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
هواداران جنبش عصائب اهل حق عراق در اعتراض به تحریم های آمریکا و مداخلات این کشور تظاهرات برگزار کردند.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۱۶:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس، مردم بغداد به ویژه طرفداران جنبش عصائب اهل الحق عراق امروز تظاهرات ضد آمریکایی برگزار کردند. شبکه خبری العهد گزارش داد که جوانان آزاده عراقی نیز به راهپیمایی های مردمی پیوستند که در محکومیت اقدامات خزانه داری آمریکا علیه نمادهای ملی عراق برگزار شد. ...