پنجشنبه ۱۰ خردادساعت ۰۹:۲۲May 2024 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چالش های منطقه»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس نمایندگی وزارت خارجه در استان کرمان گفت: شهید امیرعبداللهیان دیپلماتی اخلاق مدار بود و چالش های منطقه ای و بین المللی کشور با درایت این شهید مدیریت شد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
چالش های آمایشی پیشرفت ایران و چالش های منطقه ای و جهانی پیشرفت ایران در دومین روز سیزدهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مورد بحث و بررسی صاحب نظران قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۹:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
وزرای دفاع آمریکا و مصر در جریان تماس تلفنی با یکدیگر به بررسی چالش های منطقه ای و همکاری امنیتی میان دو کشور پرداختند.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۴:۱۹   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس جهاددانشگاهی در نشست شورای سیاست گذاری دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان به ایجاد گفت وگوی بین نسلی در سطح اساتید و دانشجویان دانشگاه ها تأکید کرد ...
موج   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
وزارت خارجه پاکستان در پیامی از دیدار وزیر امور خارجه این کشور با رئیس جمهور ایران خبر داده و به محورهای گفت وگوی آن دو اشاره کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۰۳:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
تیتربرتر،محمد توتونچی در این دیدار گفت: مدیریت چالش های منطقه ای محیط زیست و رسیدگی به آلاینده های زیست محیطی به ویژه با تردد روزانه دهها نفتکش از خلیج فارس همواره مورد توجه جمهوری اسلامی ایران بوده که نه تنها حیات آبزیان بلکه حتی ساکنان مناطق ساحلی در معرض خطر قرار داده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
اسلام آباد- ایرنا- رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که این کشور برای مقابله با چالش های منطقه ای و بین المللی در کنار پاکستان ایستاده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۱:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: چو تائه یول وزیر امور خارجه کره جنوبی در دیدار با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود، اظهار داشت: سئول و واشنگتن در مواجهه با چالش های منطقه ای و جهانی همیشه همگام قدم برداشته اند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
نوشهر- ایرنا- جمعی از مسوولان، نخبگان و استادان دانشگاه در غرب مازندران بصیرت حضور یکپارچه مردم در انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را لازمه تعیین سرنوشت جامعه و برون رفت از چالش های منطقه برشمردند و از آنان خواستند با شرکت در این همایش ملی بار دیگر اقتدار ایران اسلامی را به رخ جهانیان ...
گلستان ما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۲۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
داوطلب انتخابات مجلس دوازدهم شورای اسلامی در حوزه انتخابیه رامیان، آزادشهر و فندرسک با برشمردن چالش های منطقه گفت: معادن در منطقه آزادشهر و رامیان نه تنها به فرصت تبدیل نشده بلکه همچنان یک چالش اساسی است.
جماران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۲۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
اکنون که فشارهای حداکثری آمریکا و غرب همراه با تحریم های گسترده و فشارهای ناشی از برنامه هسته ای ، حمایت از فلسطین و گروههای مقاومت در منطقه مواجه ایم و از سوی دیگر در حوزه داخلی نیز با مشکلات اقتصادی منجر به اعتراضات روبرو هستیم باید از ورود به چالش های منطقه ای به ویژه با همسایگان اجتناب و از همه ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ - ۱۲:۲۶    
نگاهی به روابط ایران و ارمنستان تالیف مسعود جباری ملکی حاکی از آن است که منطقه قفقاز از گذشته های دور، چه به عنوان بخشی از سرزمین چه به عنوان حوزه نفوذ همواره مورد توجه ایران بوده است از جمله کشورهایی که در این منطقه روابط و تعاملات گسترده ای را تجربه کرده بود، ارمنستان است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۱۲:۵۰    
اهواز- ایرنا - رییس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: راه اندازی پردیس علم و فناوری مستقل دانشگاه چمران راهی برای برون رفت از مشکلات اجتماعی و چالش های منطقه است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۱:۱۴    
امیر قطر تاکید کرد که نشست شورای کشورهای خلیج فارس در بحبوحه چالش های بزرگ منطقه برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۷:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
نوشهر- ایرنا- انشعابات چهارگانه، تغییرکاربری ، اشتغال و محیطی زیست بیشترین درخواست متقاضیان دیدار مردمی با مدیران کل نهادهای اجرایی در دفتر غرب استانداری مازندران اعلام شد و اظهارامیدواری کردند این چالش های منطقه با تدابیر دولت مردمی برطرف شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۹:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
سید احسان خان دوزی وزر اقتصاد و امور دارایی به استان مازندران سفر کرد. وی پس از بازدید از آزادراه در حال احداث قائمشهر به ساری در همایش بررسی فرصت ها و چالش های منطقه آزاد به میزبانی دانشگاه مازندران شرکت کرد ...
هراز نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۹:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
همایش فرصت ها و چالش های منطقه آزاد در دانشگاه مازندران وزیر امور اقتصاد و دارایی، گفت: منطقه آزاد مازندران به دروازه تجارت و صادرات باهدف رشد اقتصادی و توسعه و آبادانی کشور تبدیل شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و امور دارایی دوشنبه( 6 آذر 1402) در سفر یکروزه به استان مازندران از عملیات ساخت آزادراه قائم شهر به ساری بازدید و در همایش بررسی فرصت ها و چالش های منطقه آزاد و همچنین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان شرکت کرد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۸:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه یکی از انحرافاتی که در کشور ما صورت گرفت جانمایی نادرست منطقه آزاد بود گفت: این موجب شد که تمایز آرام آرام میان محدوده مناطق آزاد و خارج از مناطق آزاد کم رنگ شد؛ که این ریشه در جانمایی نادرست دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۷:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
همایش بررسی فرصت ها و چالش های منطقه آزاد با حضور احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در دانشگاه مازندران در بابلسر برگزار خواهد شد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۰۸:۱۳    
ژاپن و کره جنوبی برای پاسخ مشترک به تهدیدات کره شمالی توافق کردند؛ سران کره جنوبی و ژاپن به تازگی توافق کردند که به طور سه جانبه و همراه با آمریکا در زمینه چالش های منطقه ای و جهانی همکاری کنند و به تهدیدات هسته ای کره شمالی پاسخ دهند./ ایسنا ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - سران کره جنوبی و ژاپن به تازگی توافق کردند که به طور سه جانبه و همراه با آمریکا در زمینه چالش های منطقه ای و جهانی همکاری کنند و به تهدیدات هسته ای کره شمالی پاسخ دهند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۱:۲۹   + ۱۶ سایت دیگر  
اعضای شورای اسلامی شهر تهران همزمان با یکصد و هشتاد و نهمین جلسه شورا در حضور روحانی شهردار منطقه 6 به بررسی چالشهای این منطقه از شهر تهران پرداختند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۷:۳۸    
رئیس جمهور ترکیه گفت: برای حل چالش های منطقه ای باید نشست هایی با حضور مقامات جمهوری آذربایجان، ارمنستان و روسیه برگزار شود.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۶:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
فرارو- هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه در نخستین سفر خود از زمان پیروزی رجب طی اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، به ایران سفر و با همتای ایرانی خود، حسین امیرعبداللهیان، دیدار و گفتگو کرد. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۱۴    
لاشا چانتوریدزه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران می تواند با مطرح کردن طرح های دارای منافع دائمی چالش های منطقه قفقاز را کاهش دهد، اظهار کرد: کریدور زنگزور بیش از آنکه یک پروژه قابل اجرا در جهت منافع آذربایجان باشد، یک ایده ملی گرایانه مدنظر ترکیه است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مهم ترین هدف آمریکا درگیر کردن بیشتر چین در مسائل منطقه ای خود است به گونه ای که در چالش های منطقه ای خود سرگرم شود و نتواند هژمونی ایالات متحده را در سطح جهانی به چالش کشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۷:۴۱    
ایسنا/ایلام معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ایلام بر انجام تحقیقات مشترک در زمینه چالش های منطقه در دانشگاه های استان تاکید کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
محسن پاک آیین در گفت وگو با همشهری آنلاین با اشاره بر برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد در کشور آذربایجان خبر داد که در این اجلاس برای حمایت از فلسطین کمیته ای تشکیل شده است و حسین امیرعبداللهیان وزیرخارجه کشورمان در این جلسه سخنرانی خواهد داشت.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۷:۲۱    
گزیده اخبار و تحولات اقتصادی شیلی در هفته اول تیرماه 1402، مندرج در روزنامه ها و رسانه های این کشور به شرح ذیل ارائه می گردد: هماهنگی میان شیلی، پرو و بولیوی علیه قاچاق: ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۰:۰۰    
کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به اینکه بسیاری چالش های منطقه حتی در کل جهان اسلام، به این بازمی گردد که رابطه ایران و عربستان حسنه شود گفت: در این راستا چالشی تئوریک وجود دارد و برخی شبکه های رسانه ای ضد شیعه در پی تفرقه افکنی هستند و اگر کار این تلویزیون ها پایان یابد، وحدت آفرین خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۱:۴۱    
فیصل المقداد وارد عربستان شد و بر ضرورت همکاری کشور های عربی برای رویارویی با چالش های منطقه تاکید کرد.
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۱:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه ایران در پیامی نوشت: ابتکارعمل در دیپلماسی پویا و چندوجهی جمهوری اسلامی ایران می تواند چشم انداز پایان چالش های اساسی را برای کل منطقه ترسیم کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۰:۵۰   + ۴۵ سایت دیگر  
نهادهای امنیت ملی ایران و هند در بیانیه مشترک با اعلام تعهد خود در افزایش همکاری ها به منظور مواجهه مشترک با چالش های منطقه ای وجهانی بر ضرورت بازبینی تحولات جدید و تأثیرگذار در جهان برای تقویت چندجانبه گرایی تأکید کردند.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۸:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت خارجه عراق روز یکشنبه اعلام کرد: دیمیتری کولبا وزیر امور خارجه اوکراین روز دوشنبه برای بررسی ارتقای روابط دوجانبه و رایزنی پیرامون چگونگی تعامل با موضوعات مختلف و چالش های منطقه ای و بین المللی به بغداد، پایتخت عراق سفر خواهد کرد. ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۶:۴۵    
شفقنا – احمد الصحاف سخنگوی وزارت خارجه عراق امروز ( یکشنبه ) از سفر روز دوشنبه وزیر خارجه اوکراین به بغداد خبر داد . به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ خبرگزاری رسمی عراق ( واع ) نوشت : دیمیتری کولبا وزیر امور خارجه اوکراین قرار است در این سفر به منظور تقویت روابط دو جانبه ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه با تاکید بر گسترش همکاری های تهران و توکیو گفت: ایران دیپلماسی و مذاکره را راه حل برون رفت از چالش های منطقه ای و جهانی می داند. به گزارش ایرنا ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۵:۳۷   + ۵۹ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای ژاپنی خود گفت: ایران همواره دیپلماسی و مذاکره را راه حل برون رفت از چالش های منطقه ای و جهانی می داند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۳    
دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه تنش و درگیری در منطقه قفقاز به نفع هیچ کشوری نیست، تأکید کرد: حسن همجواری و تلاش مشترک برای حل و فصل چالش های منطقه ای از روش های مسالمت آمیز، توصیه مؤکد جمهوری اسلامی به همه طرف هاست. ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۰۲:۱۱   + ۶۷ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، توسعه همکاری و تعامل با همسایگان را از اصول تغییر ناپذیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و از اولویت های مهم دولت سیزدهم برشمرد و تصریح کرد: حسن همجواری و تلاش مشترک برای حل و فصل چالش های منطقه ای از روش های مسالمت آمیز، توصیه مؤکد جمهوری اسلامی به همه طرف هاست.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس شورای بین المجالس در مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست اتحادیه بین المجالس جهانی در بحرین در دیدار رئیس مجلس عراق، گفت: عراق نقش جمهوری اسلامی ایران در حل و فصل چالش های منطقه را مهم و مثبت می داند.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۹:۱۱    
ایران پرس: امضای توافق حل اختلافات میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان که با وساطت چین در این کشور انجام گرفت نشان داد که دولت پکن از ظرفیت های زیادی برای کمک به حل چالش های منطقه ای برخوردار است و این می تواند به نقش آفرینی هر چه بیشتر چین در عرصه تحولات منطقه ای و بین المللی کمک کند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۸:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
حمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق و رئیس اتحادیه بین المجالس عربی امروز شنبه پس از پایان کنفرانس اتحادیه پارلمان های عربی در بغداد اعلام کرد که یک هیئت از اتحادیه برای سفر به سوریه تشکیل شده است ...
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۲۲:۲۳   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود ضمن تبریک عید مبعث⁩ پیامبر نور و مهربانی نوشت: امروز، جهان بیش از هر زمان دیگر نیازمند آموزه های حضرت محمد(ص) و پیامبران الهی برای صلح و امنیت⁩ است. ...
وزیر بهداشت با اشاره به جمعیت 400 میلیون نفری کشورهای عضو گروه G5 از بررسی چالش های منطقه در زمینه طب انتقال خون و ارائه راهکارها و پیشنهادها جهت رفع مشکلات با ایجاد شبکه و همکاری منطقه ای خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۰۸:۰۸   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار با سفیر امارات بر مدیریت چالش های منطقه ای محیط زیست با مشارکت و همکاری کشورهای منطقه تاکید کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اثربخشی جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه و حتی دنیا ثابت شده و غیرقابل انکار است.
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
جو بایدن با ابراز اشتیاق برای از سرگیری همکاری با بنیامین نتانیاهو، به عنوان نخست وزیر اسرائیل، بر ادامه همکاری مشترک برای مقابله با چالش های منطقه ای، از جمله تهدید ایران، تاکید کرد.