شنبه ۱۲ اسفندساعت ۰۴:۰۷Mar 2024 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «واحدهای معدنی»

اکونگار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: عوارض مختلفی از سوی دولت سبب ضرر و زیان به واحدهای معدنی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۸:۳۵    
شورای عالی راهبردی روابط عمومی های حوزه صنعت، معدن واصناف استان با هدف بررسی مسائل راهبردی و اتخاذ تصمیم در حوزه مسائل کلان واحدهای معدنی و صنعتی برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۵:۰۰    
شورای عالی راهبردی روابط عمومی های حوزه صنعت، معدن و اصناف استان با هدف بررسی مسائل راهبردی و اتخاذ تصمیم در حوزه مسائل کلان واحدهای معدنی و صنعتی برگزار شد.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مطابق ارزیابی هیئت داوران در هفتمین دوره ممیزی عملکرد HSE واحدهای معدنی تابعه سازمان ایمیدرو، شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری رتبه خوب را به خود اختصاص داد.
فریاد جنوب   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
بازی شهردار چرام در بازدید از طرح ساخت حوضچه هایی برای جلوگیری آلودگی محیط رودخانه مجاور کارخانه شن و ماسه گفت:از آنجاییکه واحدهای معدنی بعنوان تولید کنندگان مصالح ساختمانی از طریق وارد کردن ذرات حاصل از آرد کردن سنگ ها و همچنین نباتهای مختلف به آبها موجبات آلودگی آبی بویژه رودخانه ها را فراهم ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۳:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون برنامه ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: چشم انداز این سازمان، کاهش حوادث و آسیب های کار در شرکت های تابعه و واحدهای معدنی و صنعتی است تا این آمارها به صفر برسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۳:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس خانه معدن کردستان گفت: عدالت در پرداخت مالیات به ویژه برای تولیدکنندگان و واحدهای معدنی استان رعایت شود.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۲۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز بختیار خلیقی عصر چهارشنبه در شورای معادن استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: 356 پروانه بهره برداری معدنی در کردستان وصول شده و اشتغال اسمی واحدهای معدنی استان بیش از 5 هزار و 100 نفر و اشتغال واقعی این واحدها 4 هزار و 139 نفر است. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۱۸:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه 600 هزار میلیارد ریال یارانه سوخت به واحدهای معدنی در سطح کشور پرداخت می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهریار از اجرای گشت و پایش شبانه طی شب گذشته، مبنی بر تشدید نظارت محیط زیست بر فعالیت واحدهای صنعتی تولیدی و گشت وپایش از واحدهای معدنی و بتنی در این شهرستان خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ - ۰۰:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران با هشدار نسبت به ابلاغ اخذ عوارض صادراتی مواد خام و نیمه خام معدنی، گفت: دست کم واحدهای غیردولتی از اخذ این عوارض معاف شوند ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۴ - ۱۲:۳۴    
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: همه واحدهای معدنی و صنعتی باید پیش بینی های لازم را برای کاهش مخاطرات و پاسخگویی در شرایط حادثه را داشته باش
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۱:۵۸   + ۲۱ سایت دیگر  
دنیای معدن: سرپرست منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس هدف از حضور در دومین نمایشگاه اوراسیا را شناسایی بازار هدف عنوان کرد و گفت: امیدواریم با جذب سرمایه و هدایت آن در توسعه واحدهای معدنی و صنعتی، زمینه رونق اقتصادی را بیش ازپیش فراهم سازیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۰:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان آبیک گفت: با توجه به افزایش شاخص آلودگی هوا و بر اساس تصمیمات کمیته اضطرار فعالیت معادن در آبیک به مدت 24 ساعت ممنوع است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۴:۵۵    
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران، برداشت های غیرمجاز و ادامه فعالیت معادن با پروانه هایی که مهلت فعالیت آنها خاتمه یافته را به عنوان چالش های جدی و تخلف های مشهود در برخی واحدهای معدنی درسطح این استان بیان کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج مهندسان صنعت و معدن کشور گفت: رسالت مجموعه بسیج در طرح معدن یار کمک به احیای تمامی واحدهای معدنی راکد و نیمه فعال در کشور است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۶:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، گفت: بی تفاوتی برخی مدیران واحدهای معدنی در رعایت الزام های زیست محیطی باعث شده تا به طور میانگین هر هفته دو تا سه واحد معدنی درمسیرجاده هراز توقف فعالیت یا پلمب شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۲:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران، برداشت های غیرمجاز و ادامه فعالیت معادن با پروانه هایی که مهلت فعالیت آنها خاتمه یافته را به عنوان چالش های جدی و تخلف های مشهود در برخی واحدهای معدنی درسطح این استان بیان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
محمد کریمی دادستان مرکز مازندران در بازدید از معادن هراز و بلده و برشمردن تخلفات صورت گرفته به مدیران سازمان صمت، منابع طبیعی و محیط زیست هشدار داد و گفت: تخلفات صورت گرفته به دلیل ضعیف بودن نظارت ها بوده است.
موج   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۸:۰۲    
با نزدیک شدن به ایام سرد سال بار دیگر قصه تکراری اعمال محدودیت گاز واحدهای معدنی و صنایع وابسته از سر گرفته می شود و این روایت که "تولیدات این واحدها باید به حداقل برسد"، از زبان های مختلف نقل شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سنندج- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: واحدهای معدنی و صنعتی کردستان طبق برنامه ششم توسعه مکلف به استقرار حساب های بانکی در داخل استان هستند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۷:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: 17 نفر از شخصیت های حقیقی و حقوقی واجد صلاحیت، برنده مزایده واحدهای معدنی این استان شدند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۱۸:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتاق ساری با اشاره به دریافت یک درصد از فروش مواد معدنی معادن برای جبران آلایندگی و خسارت های وارده به بخش کشاورزی، محیط زیست و ...، خروج معادن سبز از شمول این موضوع را خواستار شد.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۱۲:۳۲    
بیرجند - اقتصاد آینده - شهرستان طبس با داشتن 76 درصد ذخایر زغال سنگ کشور، سهم قابل توجهی در تولید منطقه ای و ملی این ماده اولیه باارزش دارد و ظرفیت تولید واحدهای معدنی منطقه با اجرای طرح های توسعه ای در 2 سال اخیر رو به افزایش بوده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۰۷:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - شهرستان طبس با داشتن 76 درصد ذخایر زغال سنگ کشور، سهم قابل توجهی در تولید منطقه ای و ملی این ماده اولیه باارزش دارد و ظرفیت تولید واحدهای معدنی منطقه با اجرای طرح های توسعه ای در 2 سال اخیر رو به افزایش بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۶:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان، آمار بالای معدن غیرفعال در استان را فاجعه آمیز توصیف کرد و گفت: برنامه فعلی کمیسیون، ارتباط مستقیم با بهره برداران این واحدهای معدنی و بررسی علل از زبان خود فعالان است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
ساری-ایرنا- فرماندار شهرستان سوادکوه با اظهار این که بیشتر فعالیت های معدنی در خطیر کوه بی رویه و خارج از ضوابط و مقررات منابع طبیعی و محیط زیست است، گفت: این امر سبب شد تا روستاییان منطقه هر روز نسبت به گسترش گرد و غبار و دست اندازی به عرصه طبیعی با حضور در محل فرمانداری، متعرض شوند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان استاندار سمنان گفت: راستای تحقق شعار سال ، در سومین نشست ویژه رفع موانع تولید ، تامین منابع سرمایه ثابت و اعطای تسهیلات به کارخانه بزرگ صنعتی ایران تایر با حضور رئیس جمهور تصویب و در خصوص مشکلات برخی واحدهای معدنی استان نیز تصمیم گیری شد.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۵۸    
برخی از منابع مطلع اخیرا به موسسه Fastmarkets اعلام کردند که واحدهای معدنی در چین، مصرانه به دنبال دریافت مجوزهای دولتی به منظور افزایش رقابت در میان فولادسازان برای تولید فروآلیاژهای سبز در مجموعه های خود هستند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- رئیس اداره امور معادن صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت : کلیه پیمانکاران بخش خصوص و دولتی به منظور تامین مواد معدنی و مصالح ( خاکی و سنگی) مورد نیاز طرح های خود بایستی از طریق واحدهای معدنی دارای مجوز از وزارت صمت اقدام کنند.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۱۹    
رئیس اداره صمت ایذه و دزپارت از واحدهای معدنی این مناطق بازدید کرد.
کاروانسرای راور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری کاروانسرا راور؛ در ادامه جلسات شورای کارگری جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات کارگران واحدهای معدنی صبح امروز شنبه 1402/6/25 با حضور دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و دکتر عباسی فرماندار راور ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۱۱    
خصوصی ها هشدار می دهند درصورتی که عوارض صادراتی مواد خام معدنی حذف نشود، نه تنها صادرات واحدهای معدنی متوقف خواهد شد، بلکه کارخانه های کوچک و متوسط نیز ورشکسته می شوند یا از گردونه تولید خارج خواهند شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: طرح های صنعتی، واحدهای معدنی و تولیدی و صنایع معدنی تا پایان شهریور فرصت دارند که حساب های بانکی خود را به استان منتقل کنند در غیر اینصورت ترک فعل محسوب شده و هیچگونه خدماتی به آنها قطع ارائه نمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۵:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: واحدهای معدنی و صنعتی کردستان که نسبت به انتقال حساب های بانکی خود به بانک های استان اقدام نکنند، خدمتی دریافت نمی کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- یکی از نیازهای واحدهای معدنی کردستان نوسازی ماشین آلات پرکاربرد در این بخش است و این دغدغه را امروز معدنداران کردستانی با معاون امور معادن وزیر صنعت، معدن و تجارت در میان گذاشتند.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۲:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش صنعت نیوز، استاندار کردستان گفت: واحدهای معدنی که حساب های بانکی خود را به بانک های استان انتقال ندهند، از دریافت خدمات محروم می شوند . اسماعیل زارعی کوشا روز چهارشنبه در شانزدهمین جلسه شورای معادن استان کردستان در سنندج اظهار کرد ...
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۲۱:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: رعایت نکات ایمنی در واحدهای معدنی به منظور جلوگیری از وقوع حادثه الزامی است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۱:۴۳   + ۲۳ سایت دیگر  
قناعت استاندار خراسان جنوبی با اشاره به نتایج دیدار با مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: تأمین آب، برق، راه و دیگر زیرساخت های لازم به توسعه معادن و صنایع معدنی استان می انجامد. ...
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۲:۰۷    
بازرسی از واحدهای معدنی شهرستان ایذه با حضور بازرسان این اداره انجام شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۵:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان سال تکلیف تمامی معادن راکدی که در اختیار دولت است، مشخص می شود و واحدهای معدنی راکد و غیرفعال به چرخه تولید باز می گردند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۰۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن کشور گفت: امیدواریم امسال با بهره گیری از ظرفیت نهادی بسیج در تعامل با دستگاه های دولتی بتوانیم بیش از 2 هزار واحد صنعتی راکد و نیمه فعال را به چرخه تولید بازگردانیم یا شاهد بالارفتن راندمان تولید این واحدهای معدنی و صنایع باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۰۶:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
بر اساس اعلام مسئولان وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در راستای ارتقای ایمنی معادن و صیانت از نیروهای کار بیش از 14 هزار فقره بازرسی از واحدهای معدنی در سال گذشته صورت گرفته است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۵:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
در این مراسم مهندس عبدالله شه بخش، مدیر عامل شرکت آلومینای ایران به نمایندگی از واحدهای معدنی به سخنرانی پرداخت. مدیر عامل شرکت آلومینای ایران در این مراسم ضمن اشاره به منابع غنی معدنی کشور اعم از گاز و مایع و وسعت سرزمینی و دسترسی به آب های آزاد جهان ...
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۱:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای معدن-معاون روابط کار وزارت کار با اشاره به اقدام برای ارتقای ایمنی معادن در کشور گفت:سال گذشته 14هزار و 500مورد بازرسی از واحدهای معدنی صورت گرفت و امسال این میزان نیز بیشتر خواهد شد.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آمار حوادث کارگری در کشور نسبت به میانگین جهانی پایین تر است اما با این وجود باید در تقویت ایمنی محیط کار اهتمام بیشتری به کار برد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۰۱:۰۶    
کارشناسان می گویند که اگر احیای توافق و رفع تحریم ها موجب تسهیل نقل وانتقال و مبادلات ارزی، واردات و خرید از خارج کشور شود، به تنهایی 30 یا 40 درصد از مشکلات واحدهای معدنی را از میان می برد و می گویند از فردای رفع تحریم ها می توان سنگ، کرومیت، مس، سنگ آهن و... را صادر کرد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۸    
رئیس اداره صمت شهرستان هفتکل از واحدهای معدنی و ماشین آلات کارخانه سیمان این شهرستان بازدید کرد.
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۸:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
دنیای معدن- مدیر کل صنعت، معدن و تجارت اصفهان با اشاره به اینکه احیای واحدهای معدنی یکی از مهم ترین برنامه ها در دولت سیزدهم است، گفت: سال گذشته 11 معدن غیرفعال و راکد این استان احیا و به چرخه فعالیت بازگشت.
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۸:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اشاره به اینکه احیای واحدهای معدنی به عنوان یکی از مهم ترین برنامه ها در دولت سیزدهم است، گفت: سال گذشته 33 معدن غیرفعال و راکد این استان احیا و به چرخه فعالیت بازگشت.