دوشنبه ۰۴ مهرساعت ۲۲:۰۰Sep 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ریشه کنی فقر»

ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۹:۱۳    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه یکی از برنامه های دولت سیزدهم ریشه کنی فقر مطلق در کشور است، گفت: طبق تعاریف ارائه شده، افرادی در مجموعه فقر مطلق قرار می گیرند که توان تهیه خوراک ...
آیت الله نوری همدانی ، مبارزه با فقر، بی عدالتی و بالا بردن سطح آگاهی مردم را یکی از اصلی ترین برنامه های نظام مقدس اسلامی بیان نمود و در ادامه افزودند: مسئولان و دست اندرکاران نظام باید برای ریشه کردن نمودن این معضلات تمام تلاش و سعی خود را به کار برده و آرمان های انقلاب را در جامعه پیاده نمایند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۴:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
یکی از مراجع تقلید مبارزه با فقر، بی عدالتی و افزایش آگاهی مردم را از اصلی ترین اهداف نظام دانست و گفت: مسئولان نظام باید برای ریشه کن شدن این معضلات تمام تلاش خود را به کار برده و آرمان های انقلاب را در جامعه پیاده کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۴:۰۱    
ایسنا/خراسان رضوی بخشی از برنامه 2030 سازمان ملل متحد درباره توسعه پایدار که در سپتامبر 2015 تصویب شد، اهمیت ریشه کنی فقر در همه اشکال و ابعاد آن ازجمله فقر شدید است که بزرگترین چالش جهانی و یک ضرورت برای توسعه پایدار محسوب می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۴:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
قم- ایرنا- آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: اسلام می خواهد فقر، ظلم و جهل را از جامعه ریشه کن کند و قم در این زمینه باید نمونه باشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۰۸:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
عزیزان مسئول امر به معروف، راه حل حجاب در جمهوری اسلامی، بگیر و ببند و دستگیری در خیابان و .... نیست، راه حل، اصلاح امور است، اصلاح امور اقتصادی، معیشت مردم، تأمین رفاه زندگی، سنت های دست و پاگیر و محدودکننده ازدواج، بیکاری ...
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۹:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی صبح امروز در سومین جلسه مقابله با فقر مطلق استان با بیان اینکه فقر مطلق محصول بی عدالتی در برخورداری مردم از فرصت ها و درآمدهاست ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۰:۵۹   + ۲۵ سایت دیگر  
نتایج یک گزارش نشان می دهد که قیمت 17 قلم از کالاهای خوراکی در خرداد ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 10 درصد تغییر کرده و چای خارجی بسته ای، خیار و گوجه فرنگی کمترین افزایش قیمت را به خود اختصاص داده اند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۱۶:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیته امداد از رشد 32 درصدی زکات در سال 1400 خبر داد و گفت: با گسترش فرهنگ زکات، فقر از کشور ریشه کن می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۶ - ۰۹:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، با اشاره به اینکه هیئت های مذهبی باید احیاگر معارف اهل بیت(ع) باشند، اظهار کرد: اگر با معارف ائمه(ع) همراه باشیم از انحراف های فکری در امان هستیم.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۱:۵۳    
روز جهانی ریشه کنی فقر 25 مهر برابر با 17 اکتبر است. در ادامه با تاریخ روز جهانی ریشه کنی فقر در ایران و در تقویم 1401، تصاویر و تاریخچه این روز خواهیم پرداخت.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۷:۲۳    
تا سال 2030، فقر نه تنها با کشورها، بلکه با مکان های خاصی درون کشور ها سروکار خواهد داشت. کشور های با درآمد متوسط تقریباً نیمی از فقرای جهانی را در خود جای خواهند داد که این امر تغییر چشمگیری نسبت به 40 سال قبل محسوب می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
جلسه هم اندیشی اجرای دستورالعمل مقابله با فقر مطلق با حضور سرپرست فرمانداری سیرجان برگزار شد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۰:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- گروه امداد جهانی "آکسفام" در بیانیه ای، "گروه هفت" را به دلیل بودجه ناچیزی که برای مقابله با بحران جهانی گرسنگی در نظر گرفته محکوم کرد. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۲۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
نشست بهشتی شهید و مسائل امروز ما عصر امروز(دوشنبه 6 تیر ماه) با مشارکت دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی دانشگاه الزهرا(س) و جمعیت پایش شفاف سازی و ریشه کنی فقر و فساد و سخنرانی رحیم نوبهار و فرشاد مؤمنی برگزار شد.
جماران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۷:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
نشست بهشتی شهید و مسائل امروز ما عصر امروز(دوشنبه 6 تیر ماه) با مشارکت دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی دانشگاه الزهرا(س) و جمعیت پایش شفاف سازی و ریشه کنی فقر و فساد و سخنرانی رحیم نوبهار و فرشاد مؤمنی برگزار شد.
سینا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: 7500نفر طرح ریشه کنی فقر مطلق شناسایی و ثبت نام شدند. سیاوش آقاجانی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص طرح ریشه کنی فقر مطلق گفت ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۵:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل تعاون گیلان، به اینکه در ریشه کنی فقر مطلق توانستیم 7500 نفر را در گیلان شناسایی کنیم اشاره کرد و یادآور شد: برآنیم در این طرح پس از صحت شناسایی افراد را توانمند کنیم.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
آقاجانی در خصوص ریشی کنی فقر مطلق گفت: 7500 نفر از طریق طرح ریشه کنی فقر مطلق از سوی سازمان های مختلف با همراهی سازمان های حمایتی و نهادهای خیریه در سامانه رفاه ایرانیان رصد شده تا از این طریق توانمند و حمایت مالی شوند.
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
اگر چه هنگامی که ابراهیم رئیسی از تدوین دستورالعمل جامع برای ریشه کنی فقر مطلق در اسفند سال گذشته سخن گفت، بسیاری به او خرده گرفتند و تندترین نقدها را نیز علیه وی به کار بردند که نمی توان این مسأله را حل کرد، اما بررسی ها نشان می دهد این موضوع کاملاً امری ممکن و قابل تحقق است.
رئیس جمهور با بیان اینکه آثار تورمی که به دلیل توزیع عادلانه یارانه ها ایجاد می شود، ظرف مدتی از بین خواهد رفت، اظهار داشت: اگر تورمی با استقراض از بانک مرکزی، با رشد پایه پولی و با رشد نقدینگی ایجاد شود این از بین نمی رود و برای سال ها می ماند ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۲۲:۵۳   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور در ششمین گفت وگوی تلویزیونی با مردم گفت: ارتباط با مردم برکات زیادی دارد و مسئولان را در جریان امور و مشکلات اقشار جامعه قرار می دهد و تاکید جدی برای ارتباط دولتمردان با مردم دارم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۲۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس جمهور گفت: یکی از فواید که انجام شده، در راستای ریشه کنی فقر مطلق است. در برخی روستاها دیده ام که برخی با یارانه 45هزار تومانی زندگی می گذرانند.
ایثار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: رفع مشکل معیشتی مردم دغدغه جدی دولت است و دولت به پشتوانه حمایت های مردمی جرات و جسارت اقدامات اساسی همچون مردمی کردن یارانه ها را دارد که در نهایت منجر به بهبود معیشت مردم و ریشه کنی فقر مطلق خواهد شد.
سلام نو / اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: حذف ارز 4200 تومانی و پرداخت یارانه نقدی جبرانی، منجر به بهبود وضعیت معیشتی دهک های پایین و ریشه کنی فقر مطلق خواهد شد و امنیت غذایی برای آنها ایجاد خواهد کرد ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۰۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
نشست تخصصی با عنوان مبارزه با کار کودکان به مناسبت روز جهانی مبارزه با کار کودکان عصر روز یکشنبه 22 خرداد به همت موسسه جمعیت پایش شفاف سازی و ریشه کنی فقر و فساد با همکاری دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۰۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سال های قبل صدای کودکان کار کمتر شنیده می شد اما امروز به علت تنوع رسانه ها فرصت بیشتری برای حمایت از آن ها فراهم است صدایی که در کنار شنیدن نیاز به اجرای صحیح قانون حمایت از اطفال و نوجوانان در کشور و ریشه کنی فقر دارد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۳:۳۹    
زارعی با اشاره به اجرای طرح ریشه کنی فقر مطلق در جهرم، گفت: در مبارزه با فقر و محرومیت زدایی از جامعه، اولین و جدی ترین اولویت، شناسایی دقیق شهروندانی است که از فقر مطلق رنج برده و در محرومیت قرار دارند.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۰۱:۴۷    
آقایان محمد علیزاده استاد دانشگاه لرستان، ابوذر یاسری استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه جامع امام حسین و احسان زنگنه مدرس دانشگاه دیدگاه های امام خمینی (ره) را در مورد برپایی عدالت اقتصادی و اجتماعی و ریشه کنی فقر بررسی کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۱۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
البرز - استاندار البرز گفت: با توجه به استقرار زندان های بزرگ در البرز، مشکلات و مسائل اجتماعی فراوانی برای استان به وجود آمده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۳:۵۵    
ایسنا/قزوین معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: 123 هزار صندوق صدقات در استان داریم که از این تعداد 7 هزار صندوق بزرگ در سطح شهر و 2 هزار صندوق در سطح اماکن عمومی شامل مدارس، دانشگاه ها، بانک ها، ادارات و بیمارستان ها قرار دارند ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۸    
سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان کرمان در مراسم معارفه اصغر کرمی به عنوان سرپرست آموزش و پرورش شهرستان منوجان گفت: کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پرورشی مهمترین راهبرد آموزش و پرورش استان کرمان در مناطق جنوبی استان کرمان است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۹:۰۳    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری یکی از شعارهای اصلی دولت سیزدهم رفع فقر مطلق در کشور است و برنامه ای نیز در این خصوص تدوین شده است، همچنین رئیس جمهور در اولین جلسه شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی در دولت سیزدهم خواستار انجام اقدامات لازم برای رفع فقر مطلق در کشور شد.
جلسه هم اندیشی مشترک ویدئو کنفرانس مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، جانشین سپاه جوادالائمه(ع) استان، رئیس سازمان بسیج کارگری استان ، فرماندهان نواحی بسیج و روسای ادارت تعاون ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۲:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
دولت سیزدهم با اجرای طرح بزرگ اقتصادی اصلاح یارانه ها توزیع عادلانه ثروت را در دستور کار قرار داد، در این بین امنیت غذایی اقشار ضعیف جامعه که قدرت خرید نداشتند، با یارانه کمک معیشتی تأمین می شود و فقر مطلق همان طور که رئیس جمهور وعده داد، از بین می رود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار گیلان با اشاره به ضرورت معیشت مردم و تلاش برای توسعه اقتصادی گیلان گفت: افزایش رفاه مردم و ریشه کنی فقر در راستای عدالت اجتماعی مورد توجه قرار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: شهامت و جرأت دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور در اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها قابل تقدیر است .
پانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۷:۳۶    
رودهن(پانا) - سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند گفت اقدامات و طرح های اجرایی اقتصادی مفید برای برطرف کردن فقر در جامعه نیازمند صبر و حوصله و بررسی های اقتصادی و جامعه شناختی ویژه است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: هدف از اجرای این طرح ریشه کنی فقر مطلق است ضمن اینکه مانع ویژه خواری و عاملی برای رفع شکاف طبقاتی خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۸:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حذف یارانه پنهان و شفاف شدن آن به نفع اقشار ضعیف جامعه است، گفت: این موضوع منجر به افزایش اعتماد مردم ، سرمایه اجتماعی و ریشه کنی فقر مطلق شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۱:۱۸    
ایسنا/فارس سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز گفت: وجود فقر آن هم به صورت مطلق زیبنده هیچ کشوری، بالاخص نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست.
دانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۹:۱۴    
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: اقدام مردمی سازی یارانه ها می تواند فقر مطلق را ریشه کن کند و از دامنه دار شدن فسادی که فقیر را فقیرتر و پولدار را پولدارتر می سازد، جلوگیری کند.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۹:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
زیویار گفت: ریشه کنی فقر مطلق در دستور کار قرار دارد و تاکنون مشخصات حدود 1800 نفر در سامانه ثبت شده است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
بغزیان می گوید: اگر ریشه کنی فقر به معنای زنده ماندن و حداقل معیشت مد نظر است که بسیار آسان است و ما هرروز به میزان سه وعده غذایی و معیشت ابتدایی مردم را تامین می کنیم. بنابراین ابتدا باید مفهوم فقر به طور کامل تعریف و تبیین شود. فقری که مد نظر آقای وزیر است قابل ریشه کنی است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اصل سخنان رییس جمهور، توزیع عادلانه یارانه ها و رساندن آن به نیازمندان واقعی است تا منجر به افزایش اعتماد مردم و ریشه کنی فقر مطلق شود.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۲۰:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مجلس گفت: در لایحه بودجه 1401، دو تکلیف برای دولت در ارتباط با کالای اساسی مشخص شده است. برنامه میز اقتصادی خبر نیمروزی سیما به موضوع پرداخت یارانه به مردم برای تامین کالای اساسی و ریشه کنی فقر مطلق پرداخت؛ در این برنامه آقایان مجید عینیان پژوهشگر اقتصادی خانواده ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۷:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت:بر اساس دستور رییس جمهور مبنی بر ریشه کنی فقر مطلق در کشور برنامه ریزی و دستورالعمل های این طرح ابلاغ شده است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۰۰:۱۶   + ۲۹ سایت دیگر  
محمد حسن آصفری، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه با سخنرانی و وعده نمی توان مسایل اقتصادی جامعه را حل کرد، گفت: ریشه کن کردن فقط نیاز به تدبیر جدی دارد البته در شرایط موجود همه مقصر هستند و فقط نمی توان دولت را مسبب وضع موجود دانست بلکه مجلس هم مقصر است ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۳ - ۰۸:۰۶    
بجنورد- ایرنا- فرماندار رازوجرگلان خراسان شمالی گفت: پیش بینی می شود، طرح ریشه کنی فقر مطلق برای 20 درصد جمعیت 62 هزار نفری این شهرستان مرزی خراسان شمالی اجرا می شود.