شنبه ۰۳ آبانساعت ۰۷:۴۷Oct 2020 24

جدیدترین‌های «فرار مغزها»

اخبار رسمی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۴۸    
شنبه 99/7/19 ، (اخبار رسمی) : کارشناسان امور مهاجرتی با وجود نگرانی هایی که پیرامون مسئله فرار مغزها و مهاجرت نیروهای متخصص مطرح است، بر لزوم توجه به ورود ارز به کشور از طریق مهاجرت و کار قانونی تاکید دارند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۳:۳۵    
شفقنا- مدرسه علمیه آیت الله العظمی بروجردی که به مدرسه خان شهرت دارد، برای استفاده طلاب وقف شده است و تا سال 1380 نیز بیشتر کاربرد خوابگاهی داشت به گونه ای که با داشتن بیش از 40 حجره،90 نفر در آن، شام را به صبح می رساندند اما 15 سال قبل این مدرسه به صورت مَدرَس درآمد. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۵:۴۲    
احسان درزی رامندی، دانشجوی نخبه دانشگاه پیام نور قزوین گفت: مسئولان برای جلوگیری از فرار مغزها در روش های نخبه پروری بازنگری کنند؛ زیرا اگر دانشگاه های کشور حمایت نسبی از ایده خام دانشجویان داشته باشند نتایچ پرباری حاصل می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
امان الله قرائی مقدم با اشاره به اینکه آثار نمایشی غربی از جمله کارتون ها، سریال ها و فیلم ها دائماً در حال تبلیغ غرب هستند، آن ها را برای کودکان و نوجوانان جهان سومی زمینه ساز فرار مغزها دانست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی گفت: بیشترین دلیل فرار مغزها نبود بستر فعالیت است. در واقع نخبگان از این جهت که بسترهای فعالیت مناسب در شان ایشان فراهم نیست، گلایه دارند.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۹:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
امیرحسین ترابی کارگردان جوان سینما که در سال گذشته فیلم هزارتو را بر روی پرده های سینما در حال اکران داشت و به تازگی مجوز ساخت فیلم سینمایی فرار مغزها را دریافت کرده، خبر از پیشنهاد دریافت دستمزد سه میلیاردی یک بازیگر برای حضور در فیلمش را داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۸:۵۵   + ۳۴ سایت دیگر  
امیرحسین ترابی کارگردان سینما که به تازگی مجوز ساخت فیلم سینمایی فرار مغزها را دریافت کرده است، عنوان کرد بازیگری برای حضور در این فیلم درخواست دستمزد سه میلیارد تومانی کرده است!
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۰:۰۷    
رئیس مجلس شورای اسلامی دیروز در مراسم گشایش همایش ملی مفاهیم موافقتنامه جنبه های تجاری مرتبط با حقوق مالکیت معنوی گفت: اکنون بسیاری از نخبگان ایرانی در پیشرفته ترین کشورها حضور دارند و دیگران از استعدادهای آنان بهره می برند، حال آنکه ما با کمال تأسف از استفاده از چنین استعدادهایی در کشور محرومیم ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد تراژدی غمگین فرار مغزها از رشته های مهندسی به رشته های پزشکی نیز سرایت کرده به طوری که برخی نخبگان پزشکی نیز نسبت به آن ابراز نگرانی می کند و معتقدند که عمدتاً بی برنامگی کشور در استفاده و بکارگیری نخبگان ...
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۲:۳۲    
تصویری فوق یک دختر بی حجاب غربی نیست، بلکه روباتی است سرشار از هوش مصنوعی، که بخش اعظم شاکله آن از هوش طبیعی فرار مغزهای جهان سوم و خاورمیانه غنی از ثروت ، منشا گرفته است. کشورهای مانند عربستان سعودی، سوریه، ترکیه، عراق و ایران و ... . ...
برترین ها / آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۰:۴۶   + ۴۵ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: شورای صدور پروانه ساخت سازمان سینمایی در جلسه اخیر با ساخت 8 فیلمنامه موافقت کرد. به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، شورای پروانه ساخت فیلم های سینمایی برای 8 فیلمنامه پروانه ساخت صادر کرد. ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۹:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: فرار مغزها در کشور نادر است زیرا نخبگان ایرانی پایبند به ارزش های ملی و معنوی هستند. آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار جمعی از نخبگان استان با اشاره به اینکه اکنون نخبگان فرزندان انقلاب هستند اظهار کرد: یکی از بزرگ ترین مشکلات پیش روی نخبگان ...
می توان گفت که بسیاری از مشکل های اجتماعی، ریشه در اقتصاد دارند. اقتصادی که می توان به کمک پارک علم و فناوری، به بهتر شدن حالش کمک کرد و با اثری که این پارک بر روی تولید، صادرات و وضعیت نیروی انسانی نخبه و متخصص دارد، می تواند باعث بهبود شرایط اقتصادی کشور شود.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۹:۲۷    
از دهه 70 تا امروز متعدداً و مکرراً شاهد پدیده فرار مغزها از کشور هستیم. در این سال ها مهاجرت نخبگان و یا بها ندادن به افراد صاحب نظر و خوش فکر در داخل، بیش از پیش به چشم می آید، زیرا فشارهای اقتصادی به حدی افزایش پیدا کرده است که توده های مردم هر روز دغدغه معیشت دارند.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۲:۱۶    
یک کاربر فضای مجازی در واکنش به توییت یک انگلیسی درباره نوجوان انگلیسی که به دلیل نگرانی از گرفتن نمره بالا در امتحان، خودکشی کرده است در توییتر نوشت:
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سال هاست که با مسئله ای به نام مهاجرت ایرانی های تحصیل کرده یا همان فرار مغزها روبه رو هستیم.
سایپا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۰:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
استعفای قائم مقام عملیاتی جنرال موتورز و استخدام در یک شرکت تجارت الکترونیک را به فرار مغزها از صنعت خودرو تعبیر کرده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۷:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – فرمان ممنوعیت صدور روادید کاری در آمریکا به دلیل تبعات آن از جمله خروج افراد متخصص خارجی از این کشور، با واکنش های شدید همراه بود به طوری که برخی از شرکت های آمریکایی از دولت واشنگتن شکایت کرده و خواستار لغو این فرمان شده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۰۰:۲۰    
دنیای اقتصاد : یک مطالعه جدید نشان داده است تعداد شهروندان بریتانیایی که به کشورهای اروپایی مهاجرت کردند، از زمان رفراندوم برگزیت در سال 2016 تا کنون 30 درصد افزایش یافته است. این مطالعه همچنین در زمینه پدیده فرار مغزها و مهاجرت بریتانیایی ها به این اتحادیه هشدار داده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۴:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- روزنامه گاردین با استناد بر نتایج یک تحقیق جدید گزارش داد: برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) به مهاجرت افراد مولد از نظر اقتصادی از بریتانیا به کشورهای اتحادیه اروپا منجر شده است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۳:۱۲    
نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به کمک جامعه علمی آمد و باعث جلوگیری از فرار مغزها شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
یکی از مشکلات اصلی کشور در سال های اخیر انتشار آمار و گزارش های کذب و اشتباه در خصوص مهاجرت نخبگان با برچسب فرار مغزها بوده که تأثیر بسزایی بر روند اعزام دانشجو به کشورهای دیگر داشته است. این در حالی است که دانشجوفرستی یکی از راه های دستیابی به علوم و فناوری های روز دنیا به شمار می رود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۰۹:۱۳    
رئیس انجمن ژنتیک ایران تجمیع دانشگاه ها را تصمیم نادرستی دانست و گفت: باید آسیب شناسی شود که چرا فارغ التحصیل دانشگاهی نمی تواند شغلی متناسب با رشته اش پیدا کند و تجمیع دانشگاه ها مشکلی را حل نمی کند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۵:۱۶    
هر ساله دانشجویان زیادی پس از گذراندن دوره کارشناسی تصمیم می گیرند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کنند و ادامه تحصیل خود را در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی انجام بدهند. این مسئله در دانشگاه های برتر مهندسی کشور بسیار بیشتر است ...
تبریز بیدار   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۱:۴۵    
سهند اسلامی می گوید: کاراته رشته ای است که مثل فوتبال و برخی رشته های پرطرفدار حمایت نمی شود. به دید شغل نمی توان به کاراته نگاه کرد. با وجود اماکن ورزشی مخصوص کاراته مناسب در تبریز این رشته مغفول مانده است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۰۸:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد تصمیم مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ریاست جمهوری بر اعطای اقامت ویژه به استعدادهای برتر اتباع خارجی تاکیدکرد که ایران باید جهت ممانعت از فرار مغزها از نخبگان داخلی صیانت کند و حمایت از آنها را در اولویت قرار دهد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۱:۵۴    
محمود نیلی احمد آبادی گفت: با راه اندازی سامانه جیکو و ایجاد اشتغال برای دانشجویان، جلوی بسیاری از مهاجرت ها گرفته می شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۱۷:۰۷    
فرار مغزها ؛ عبارتی دو کلمه ای است که واکنش های گوناگونی را در طول سال ها به خود دیده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۷:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
علی غفاری با بیان اینکه در بچه مهندس به دنبال طرح قصه ای درخصوص مقابله با فرار مغزها بودیم، گفت: حرف من در این سریال این بود که به نخبگانی که قصد رفتن دارند بگویم که بمانید و به کشور خود خدمت کنید.
برترین خبر   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مرداد 1344 نتایج بررسی مهاجرت که توسط سازمان ملل انجام شده بود، ایران را از لحاظ مهاجرت اتباع به کشورهای دیگر در ردیف پنج کشور پایین جدول نشان می داد (نزدیک به صفر)
دانا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به بهانه موضوع سریال بچه مهندس3 و موضوع مهاجرت نخبگان وطنی، نگاهی داشتیم به سریال هایی که تا به حال با این موضوع از رسانه ملی پخش شده اند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۸   + ۳۲ سایت دیگر  
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با بیان اینکه شرایط بد اقتصادی کشور محصول کم کاری ها، سوء مدیریت ها، باندبازی ها، بی تدبیری ها و توجه نکردن به رهنمودهای رهبر انقلاب است، گفت: اقتصاد فعلی محصول کنار گذاشتن متخصصان، فرار مغزها و سرمایه های کشور است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه خراسان نوشت: به پدیده مهاجرت دانشمندان و نخبگان یک کشور به اصطلاح فرار مغزها گفته می شود. شاید برایتان جالب باشد بدانید در متن شاهنامه فردوسی هم کم و بیش با مشابه این پدیده مواجه هستیم؛ به این معنا که علل و عوامل مختلفی باعث می شود شخصیت های مؤثر و به اصطلاح مغزهای متفکر ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
بازیگر سریال بچه مهندس3 گفت: هر بار که از بازیگران تست بازیگری مقابل دوربین می گرفتیم من، نقش مسعود را می خواندم و آقای غفاری به شوخی یا جدی می گفت نقش مسعود را خوب می خوانی و درست اجرا می کنی. اما قرار نبود این نقش را بازی کنم!
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۱۶:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید بر اینکه یکی از بزرگترین دروغ ها علیه کشور موضوع فرار مغزها است، گفت: در حال حاضر تنها حدود یک درصد از دانشجویان کشور در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، ولی آمارهای مربوط به نخبگان و متخصصان مطلوب نیست.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۱۵:۳۷   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: یکی از بزرگترین دروغ ها علیه جمهوری اسلامی، موضوع فرار مغزها است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۶:۱۴    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اعزام نیروی کار به خارج را گامی موثر برای کنترل پدیده فرار مغزها، انتقال سرمایه به کشور و کاهش نرخ بیکاری دانست.
اصلاحات نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۰:۱۵   + ۳۹ سایت دیگر  
به گزارش اصلاحات نیوز؛ اسحاق جهانگیری بعداز ظهر امروز (شنبه) در مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره دانشجوی نمونه، به کارهای بزرگی که دانشگاه های کشور در سطح منطقه ای و بین المللی انجام داده اند اشاره کرد و گفت: امروز دانشگاه های ما رتبه نخست را در بین کشورهای اسلامی و منطقه دارا هستند ...
پایگاه اطلاع رسانی سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۰:۳۵    
برنامه میزان ، امروز با موضوع نگاه موشکافانه به مهاجرت نخبگان به خارج از کشور پخش می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه امیرکبیر با اشاره به موضوع جذب اساتید جوان به عنوان یکی از دغدغه های امروز آموزش عالی، تصریح کرد: یکی از دغدغه های حوزه دانشگاه، جذب نخبه ها و جلوگیری از خروج نیروی انسانی با استعداد از کشور است؛
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۲:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه ایران هیچگاه رتبه زیر 20 جهانی در موضوع مهاجرت نخبگان نداشته است، گفت: در گزارش جعلی سال 2009 میلادی بانک جهانی(IMF)، ایران رتبه اول فرار مغزها را دارد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۱:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس انجمن آموزش علوم پزشکی با اشاره به اهمیت جلوگیری از فرار مغزها در کشور برای رسیدن به مرجعیت علمی گفت: به دلیل تولیدات رشته پزشکی، نگران فرار مغزها در این بخش نیستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۰۹:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه گفت: اکنون با تهدید خارجی ربایش مغزها و نه فرار و مهاجرت مغزها مواجهیم.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۰۰:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که محققان و فارغ التحصیلان ایرانی در دنیا جایگاه قابل قبولی دارند، گفت که فرار مغزها در کشور صحت ندارد. ...
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۰۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که این سال ها سیاست جلوگیری از فرار مغزها دنبال می شود، سازمان امور دانشجویان فراخوان تأسیس مؤسسات اعزام به خارج دانشجویان را در دستور کار قرار داده است!
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
استفاده نکردن از هوش نخبگان در سیاست های کلان عاملی موثر بر مهاجرت مغزهای ایرانی است که گاهی غیر از ابراز تاسف کلامی دیگر در واکنش به آن نمی شنویم!
تیتر ۱   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
محمد شمسی زاده گفت: به طور کلی دو متغیر "پایبندی به جامعه ملی" و "دینداری" به عنوان عامل بازدارنده و "نگرش انتقادی نسبت به شرایط کنونی و آتی جامعه" به عنوان عوامل ترغیب کننده گرایش به مهاجرت محسوب می شود بنابراین برنامه ریزی اصولی برای مهار و کنترل مهاجرت دانش آموختگان ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی رییس سابق دانشگاه بیرجند،گفت: باید تدبیری اندیشید تا دانشجویانی که از کشور خارج می شوند ارتباطشان با ایران قطع نشود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۲:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل ازشرق، اخبار مغشوش غالبا فاجعه بار نشان از وضعیت وخیم ایران در از دست دادن نخبگان دارد، به گونه ای که برخی در شبکه های اجتماعی مجازی رتبه اول مهاجرت نخبگان جهان را به ایران اختصاص داده اند ...