دوشنبه ۰۳ آذرساعت ۲۳:۴۴Nov 2020 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نوسانات اقتصادی»

روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
در هفته های اخیر که تحولات انتخابات امریکا بر مسائل گوناگون جهانی اثرگذار بود و همزمان تأثیراتی از آن در حوزه بازار های داخلی کشورمان به ویژه بازار ارز دیده می شد، عده ای با این گزاره که تغییر احتمال پیروزی هر یک از نامزد ها موجب نوسانات اقتصادی در کشور ما می شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۹:۳۳   + ۲۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- دادستان استان کرمانشاه گفت: با توجه به نوسانات اقتصادی قاچاق برخی از کالاهای اساسی از جمله دام زنده روند افزایشی داشته و دستگاه های مرتبط باید از قاچاق دام جلوگیری کنند.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۲۲:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد نوشت: ایران در چند دهه حیات اقتصادی، نوسانات اقتصادی متفاوتی را تجربه کرده است، هر از چند گاهی هم خبر از موج جدیدنوسانی به میان می آید. طبق آمار دهه نود بیشترین گرانی دلار در شش دهه اخیر را داشت ه است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۲:۱۳    
رحمان معصوم پور امیرآبادی در گفتگو با بازار بورس را عامل خلق پول ندانست و گفت: متاسفانه همیشه می خواهیم مردم را مقصر نشان دهیم. بورس هم یک بازار مانند بازار طلا و ارز است که با نوسانات اقتصادی تغییر می کند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دماوند گفت: گرچه نوسانات اقتصادی کاهش رونق سرمایه گذاری در بخش گردشگری دماوند را به همراه داشته اما با تدابیر و سیاست های مجموعه مدیریتی شهرستان در راستای توسعه گردشگری، همچنان سرمایه گذاری در این بخش رو به پیشرفت است.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
جواد حسین زاده در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: وقتی نوسانات شاخص های اقتصادی بیشتر می شود این موضوع محل پرسش بیشتر و بغرنج تر می شود. وی اظهارداشت: یکی از دلائلی که آمارها بعضا شکاف باورپذیری در آن ها بیشتر می شود همین نوسانات اقتصادی است. ...
هفته نامه کلید ملی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۳:۱۰    
چیزی که این روزها بیش از هر زمان دیگری می توانیم آن را لمس کنیم این است که از یک سو نوسانات اقتصادی در جامعه بسیار بالاست و خانواده ها به شدت از آن متاثرند. همین چالش ها و اضطراب هایی برای والدین و به تبع آن برای فرزندان رقم می زند ...
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۲:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
وزیر راه وشهرسازی گفت: بازار مسکن تابع بازار های موازی از جمله طلا، ارز و بورس است و متاسفانه دیگر تابع عرضه و تقاضا نیست و از نوسانات اقتصادی تاثیر می گیرد.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
این روز ها کمتر کالایی است که تحت تأثیر نوسانات اقتصادی قرار نگرفته باشد. متأسفانه در این میان برخی از فروشندگان از آب گل آلود ماهی می گیرند و اجناس غیر اصیل و معتبر خود را با قیمت های عجیب به فروش می رسانند.
رجا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۱۲   + ۳۵ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی برای مهار و جلوگیری از تشدید بی ثباتی پیشنهاداتی نظیر خودداری از تکرار اقداماتی نظیر ارز 4200 و توقف برداشت های مکرر از صندوق توسعه ملی برای مصارف بودجه ای را ارائه کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۰:۰۸    
گروه استان ها- استاندار قزوین گفت: با توجه به نوسانات اقتصادی موجود پروژه ساخت بیمارستان هزار تختوابی باید به سرعت آغاز شود، تا از اتلاف هزینه های عمرانی در این پروژه جلوگیری شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۵:۴۷   + ۱۸ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی استادیار گروه اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد گفت: 70 تا 80 درصد مشکلات اقتصادی ایران به بخش ساختاری اقتصاد مربوط بوده که با وجود تحریم ها اثر آن شدیدتر شده است.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۱۲    
بانک جهانی پیش بینی کرده است که در سال 2020، 20 درصد در حواله های جهانی کاهش خواهد یافت. در میان نوسانات اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا و تعطیلی های به دنبال آن، موجب کاهش دستمزد مهاجران و افزایش نرخ بیکاری کشورهای مختلف شده که منجر به کاهش وجوه ارسالی آنان به کشورهای مبدأ خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۰    
کرج- بزرگراه شمالی کرج که در امتداد آزادراه همت در کرج آغاز می شود قرار است ترافیک را به آزادراه کرج-قزوین متصل کند و در واقع مکملی باشد برای تکمیل پازل همت که ترافیک را از سوی تهران به خارج از شهر کرج سوق می دهد.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
در روزهایی که افکار عمومی ایرانیان سرگرم نوسانات اقتصادی و معیشتی پی درپی بودند که از یک طرف در بازارهای بورس، دلار، سکه، مسکن و خودرو رخ داده بود و از سوی دیگر طول و عرض قیمت کالاهای اساسی و مصرفی مردم را به هم دوخته بود،
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۱۰    
نوسانات اقتصادی در جهان لحظه به لحظه در حال پیچیده تر شدن است. اگرچه به نظر می رسید عمده ترین دلیل این نوسانات تاثیرات شیوع جهانی کووید 19 است و سمت و سوی آن صعودی در نظر گرفته می شد، اما چند روزی است که قطب نمای بازار های جهانی سمت و سوی دیگری را نشان می دهند.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۵۳    
نصف جهان: دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره قیمت بلیت50 تا 60 میلیون تومانی ترکیه گفت: با توجه به نرخ ارز و نوسانات اقتصادی این قیمت طبیعی و با نظارت سازمان هواپیمایی کشور انجام می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۶   + ۴۷ سایت دیگر  
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره قیمت بلیت 50 تا 60 میلیون تومانی ترکیه گفت: با توجه به نرخ ارز و نوسانات اقتصادی این قیمت طبیعی و با نظارت سازمان هواپیمایی کشور انجام می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۹:۲۶    
معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری، گفت: شیوع ویروس کرونا و عدم ورود مسافر و گردشگر به استان، تورم و نوسانات اقتصادی و کاهش سطح درآمد مردم سبب شده است که خرید صنایع دستی اولویت نخست مردم نباشد.
فرصت امروز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
چگونه بدون دفترکار می توان ارتباطات حرفه ای خود را با مشتریان حفظ کرد؟ و چگونه با هزینه کم صاحب خط تلفن تهران، تلفن گویا، فکس اینترنتی، صندوق صوتی و منشی شویم. این مطلب به این سوال پاسخ می دهد. ...
همت خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۳:۱۳   + ۴۶ سایت دیگر  
معاون شعب بانک ملی ایران با تاسی به شعار سال و همچنین اشاره به نوسانات اقتصادی موجود در کشور، کارکنان بانک را جهادگران واقعی بخش اقتصادی کشور عنوان کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۸:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - افزایش وام ازدواج در دولت یازدهم که بی شک با هدف حمایت از جوانان برای تشکیل زندگی مشترک، فرزندآوری و تحقق سیاست های جمعیتی ایران مورد توجه قرار گرفت، به جهت نوسانات اقتصادی به تایید مسولان طی سال های اخیر با آثار و تبعات متعددی همراه شده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر شیراز، با بیان اینکه بودجه واقعی شهرداری شیراز با توجه به نوسانات اقتصادی کشور عملاً از نصف هم کمتر شده است، گفت: بودجه تضعیف شده فعلی، برای اداره کلان شهری همچون شیراز کافی نیست.
. مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران گفت:رشد نجومی قیمت مسکن اخیرا ، سرمایه گذاران این بازار را به سود و ارزش افزوده قابل توجه رسانده، اما وقتی رشد قیمتی مسکن ، با سایر بازارها مقایسه می شود ، این بازار کمتر از سایر بازارها تحت تاثیر نوسانات اقتصادی قرار گرفته است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
شهردار اصفهان گفت: با وجود نوسانات اقتصادی و مشکلاتی که در مسیر اجرای پروژه هاست، اما به هیچ عنوان تسلیم سختی ها و فشارها نخواهیم شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - در حالی که صادرات یکی از ملزومات حیاتی برای توسعه اقتصادی است با این حال نوسانات اقتصادی اخیر، بحث مالیات و شیوع ویروس کرونا از مواردی است که بخش صادرات استان اردبیل را دچار مشکلات اساسی کرده و صادرکنندگان از این وضعیت ناراضی هستند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۳:۱۵   + ۱۸ سایت دیگر  
عده ای حدود 150 نفر در کشور هستند که متخصص چتربازی هستند و پول های خود را طوری مدیریت می کنند که وارد چرخه پر ریسک تولید نشود و بهتر از دولتمردان فهمیدند پولی که بیرون می آید کجا قرار است برود.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۲۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
یک روزنامه حامی دولت معتقد است سیاست های مالی و بانکی دولت، عامل اصلی نوسانات اقتصادی چند سال اخیر است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۱:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
فولاد خوزستان با تامین شمش موردنیاز داخل و صادرات شمش مازاد، باعث ارزآوری و تزریق آن به بازار و در نهایت نقش آفرینی در کنترل نوسانات اقتصادی شده است. ضمن اینکه این شرکت در راستای حمایت از صنایع داخلی و بخش های پایین دست، به دنبال تامین نیاز مجموعه از بازار داخلی است.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۸:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رییس سابق پژوهشکده بیمه با بیان اینکه شاخص ضریب نفوذ بیمه، شاخص مناسبی برای ارزیابی عملکرد این صنعت نیست، گفت: ضریب نفوذ کل پرتفوی بیمه نیز به طور کلی یک شاخص نسبی و شناوری است که مخرج کسر آن در کنترل صنعت بیمه نیست و نتیجه حاصله و نتیجه سنجش عملکرد بر این اساس تا حد بسیاری (به خصوص بخش مربوط به ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۰۷:۲۸    
اراک - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی گفت: نوسانات اقتصادی در کشور، تورم و افزایش نرخ ارزدر ماه های اخیر بر شاخص کسب و کار این استان اثر گذاشته که باید اقدامات اصلاحی در این راستا به اولویت انجام شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۲:۴۱    
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه کامیاران گفت: نوسانات اقتصادی از یک سو، کاهش چشمگیر نظارت بر بازار و بیماری کرونا این روزها زمینه ساز ایجاد بار روانی شدید بر جامعه به ویژه بر روی اقشار دهک پایین جامعه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۰:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر خبرنگاری پر چالش ترین شغل محسوب می شود، گفت: خبرنگاران نباید با نوسانات اقتصادی آسیب ببینند.
اقتصاد آنلاین / خودرو   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۳:۴۰   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سیاست این وزارتخانه منطقی سازی و واقعی سازی قیمت خودرو است، تاکید کرد: ما به دنبال رهاسازی و آزادسازی قیمت خودرو و طرح هایی همچون تعیین آن در حاشیه بازار نیستیم.
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۵:۰۶   + ۶۶ سایت دیگر  
رشد شاخص های عملکردی بانک آینده در نیمه نخست مردادماه سال 1399 پایش عملکرد شعب و ستاد بانک آینده طی دو هفته نخست مردادماه امسال، نشان از موفقیت های قابل توجهی در حوزه های تخصصی دارد ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۱:۳۶    
دکتر مژده بقایی روانشناس و استاد دانشگاه در گفتگویی در خصوص علل عدم تمایل جوانان به ازدواج گفت : نوسانات اقتصادی از مهمترین عوامل عدم تمایل جوانان به ازدواج است .
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۲۱:۱۴    
افروزی با اشاره به آخرین وضعیت اجرایی و اعتبارات پروژه، گفت: با وجود تمامی تلاش های مجموعه شرکت آب منطقه ای اما بدلیل نوسانات اقتصادی و به تبع آن عدم تخصیص اعتبار لازم تاکنون 57 درصد پیشرفت فیزیکی داشتت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۸:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
قیمت مسکن همزمان با نوسانات اقتصادی در کشور دچار افزایش شده این در حالی است که دولت در ابتدا سعی کرد با برداشتن درج آگهی ها مانع افزایش قیمت شود اما همچنان شاهد روند صعودی قیمت ها در برخی از مناطق هستیم.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۳:۳۶   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سازمان بورس در راستای صیانت از دارای های مردم تلاش بیشتری کند، گفت: مردم از نوسانات اقتصادی بسیار متضرر شده اند لذا نباید اجازه داد سازمان بورس نیز به آن ها ضرر برساند.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون اقتصادی و برنامه ریزی مرکز آمار در رابطه با آمار تورم 26 درصدی این مرکز و ارتباط آن با معیشت مردم گفت : ما با مراجعه به 231 شهر و 326 آبادی در تمامی نقاط کشور، از قیمت حدود 470 قلم کالا مطلع می شویم. میانگین این قیمت ها، میزان تورمی است که در کشور داریم ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
یزدی زاده، کارشناس امور مالیاتی اظهار داشت: قوانین سازمان امور مالیاتی برای برخورد با نوسانات اقتصادی به انعطاف پذیری نیاز دارند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام رضایی گفت: بزرگنمایی مشکلات مردم و نوسانات اقتصادی از نشانه های جنگ روانی رسانه های بیگانه و صهیونیستی علیه انقلاب اسلامی ایران است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
دبیر سندیکای صنعت برق استان اصفهان گفت: متأسفانه صنعت برق ایران در ایفای تعهد اصلی اش که پرداخت مطالبات است، بسیار بد عمل می کند و این صنعت نمی تواند در برابر نوسانات اقتصادی، مستحکم بماند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۰۸:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس روابط کار و فعال حوزه زنان گفت: گزارش تازه مرکز آمار نشان می دهد زنان اولین گروهی هستند که در نوسانات اقتصادی شغل خود را از دست می دهند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۱۲:۵۵    
برخی کارشناسان، افزایش نرخ سود بانکی را زمینه ساز کاهش نوسانات این بازار ها می دانند. با این حال استاد اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد معتقد است که افزایش نرخ سود بانکی برای اقتصاد امروز جامعه ما که دچار نقدینگی زیادی شده، مسکّنی موقتی است.
برترین ها / کیهان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۰۸:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه کیهان در مطلبی با عنوان که عشق آسان نمود اول ولی... توصیه هایی را درباره ازدواج مطرح کرد. این روزنامه نوشت: این روزها یکی از توصیه های اکید برای کنترل ویروس کرونا خودداری از برگزاری مراسم عروسی است ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
همکاران سیستم : سرمایه گذاری های صورت گرفته در حوزه خدمات رایانش ابری چین در ماه های گذشته توانست نوسانات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس همه گیر کرونا را برطرف کند و شرایط رشد اقتصادی را پس از خاتمه اختلالات ناشی از کرونا فراهم آورد ...
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در صورت عرضه خانه های خالی به بازار فروش، قیمت مسکن قطعا سیر نزولی پیدا می کند و دسترسی مردم به مسکن تسهیل می شود. مالیات برخانه های خالی پایه مالیاتی جدیدی را هم ایجاد می کند و دنبال آن منابع مالی خوبی را هم در اختیار دولت می گذارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۰۹:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان جزیره کیش موقعیت خاص و متنوعی در زمینه های مختلف سرمایه گذاری دارد و همچنین حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش سبب تبدیل جزیره کیش به یکی از بهترین قطب ها برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی شده است ...